Wszystko o World Of Tanks

Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Niezależne Forum World Of Tanks


2 posters

    T37 [LT - 6 tier]

    woronov
    woronov


    Liczba postów : 469
    Join date : 15/02/2024
    Skąd : Colchester

    T37 [LT - 6 tier] Empty T37 [LT - 6 tier]

    Pisanie by woronov Pią Lut 16 2024, 21:56

    Temat poświęcony czołgowi lekkiemu na poziomie VI w amerykańskim drzewie technologicznym.


    Historia T37:
    (wersja angielska)
    Tank Archives
    https://www.tankarchives.ca/2022/03/intermediate-revolution.html

    T37 [LT - 6 tier] T37-a        T37 [LT - 6 tier] BG9jYWw6Ly8vaW1hZ2VzL2I2Lzk5L2I2OTk5MTg4YWFlMGYzMzFjYjc5YjlhNzVmYzI4YTI4LmpwZw==

    T37 [LT - 6 tier] Nowy_o10

    T37 [LT - 6 tier] Nowy_o11



    T37 na tanks.gg
    https://tanks.gg/tank/t37/stats

    T37 na Skill4ltu Index
    https://skill4ltu.eu/16673/t37

    T37 na WG Wiki
    https://wiki.wargaming.net/en/Tank:A94_T37

    T37 na WoT
    https://worldoftanks.eu/en/tankopedia/16673-A94_T37/


    Filmy i recenzje video
    Filmy i recenzje video:



    Uwagi ze starego forum, które były dla mnie pomocne w skopiowanych postach poniżej:


    Ostatnio zmieniony przez woronov dnia Pią Lut 23 2024, 20:23, w całości zmieniany 8 razy

    Aeternus55 uważa, że to dobre!

    woronov
    woronov


    Liczba postów : 469
    Join date : 15/02/2024
    Skąd : Colchester

    T37 [LT - 6 tier] Empty Re: T37 [LT - 6 tier]

    Pisanie by woronov Pią Lut 16 2024, 21:57

    Juzek_Trzeci napisał:View PostJuzek_Trzeci, on 11 February 2021 - 01:05 AM, said:

    Dzisiaj to zdecydowanie nie był mój dzień.



    Nie wiem czy grałem zbyt agresywnie, szukałem zbyt niekonwencjonalnych zagrań, ale strasznie mi się tym grało - robiłem okropne wyniki tym czołgiem...



    Chyba w całej mojej "karierze" w WoTa nie zdarzyło mi się tyle razy wywalić za 0 lub zrobić 1/2 strzały i papa do garażu, jak na tym właśnie czołgu.

    A to się wywaliłem za 0 kręcąc bączki na Lodowcu, a to wjechałem w krzak na Malinówce dosłownie po rozpoczęciu mapy i od razu spot i dętka po 2s, a to na Prokhorovce jakoś dziwnie dostałem spota ze środka, samemu nic nie podświetlając; a to dostałem strzał za full hp od SU-152; a to arta się magicznie skupiła na mnie - 2 strzały i papa, a to wyjechałem jak kretyn na stepach na środku i dostałem 3 pestki, a to zaświeciłem się na Murowance i dostałem od Skorpiona; na Piaszczystej Rzecze jeździłem sobie po środku - dostałem spota - strzał w zbiornik - naprawiłem (niepotrzebnie) - potem spadłem z 5m - i oczywiście gąska rozwalona - typ kampiący na respie mi 3 razy strzelił przez to, że wcześniej naprawiłem zbiornik - i gąska się rozwaliła przy malutkiej górce...

    jeszcze nigdy nie miałem takiego niefarta w bitwach, jakby wszystko chciało/miało mi nie wyjść.



    Ogólnie dzisiaj miałem jakieś 30 bitewek, to zrobiłem oszałamiające 870 średnich uszkodzeń i 300 spota; wczoraj za to na tym samym czołgu 15 bitewek 1300 średnich uszkodzeń i 500 spota - i to na stockowym czołgu (bez wieży, bez lepszego działa).



    Po prostu go expie do T71 CMCD, bo potrzebuję lajta amerykańskiego lub brytyjskiego pod misje; gram na Optyce, Wentylacji i Dosyłaczu, zestaw ekonomiczny z gaśnicą.

    Działo ma bardzo dobre, zasięg widzenia przeciętny, kamuflaż najsłabszy wśród lajtów 6 Tieru, gabaryty uniemożliwiają podświetlanie z wielu krzaczków.



    @ Paradoksalnie tym czołgiem osiągam moje najgorsze wyniki, ale 2 bitwy pod względem expa na lajtach siadły mi na nim najlepsze, do tej pory:

    http://wotreplays.eu/site/5768115#steppes-juzek_trzeci-t37

    ^ tutaj dużo farta, bo Panthera na AFKu i sobie zrobiłem podwójny krzaczek;

    http://wotreplays.eu/site/5769205#ruinberg-juzek_trzeci-t37

    ^a tutaj farm-fiesta.




    @@ Ogarnąłem też już swój błąd, jaki popełniam grającym tym czołgiem - ufam kamuflażowi - problemem tego pojazdu jest to, że podobnie jak np. taki LTTB nie nadaje się do podświetlania z wielu krzaczków - bo po prostu czołg się w nich nie mieści - i w wielu standardowych miejscówkach dla lajtów podjeżdżając - od razu miałem spota;

    nie sądziłem też, że jest on tak samo wysoki jak LTTB (którym grałem aktywnie - kręciłem bączki - bo do pasywów ze względu na swoje gabaryty się nie nadaje); stąd według mnie T37 nadaje się tylko do spokojnych pasywów / większych krzaczków i przede wszystkim do klepania obrażeń - bo ma na to wszelkie predyspozycje



    @@@ Tak... Myślałem, że ogarniam co robię źle. Myślałem, że nie będę miał gorszego dnia niż wczoraj, to dzisiaj to już mnie kotwica strzeliła...

    550 średnich obrażeń i 450 średniej asysty z 17 bitew - nawet nie potrafiłem dzisiaj spłacić swojego HP tym lajtem.

    Świeci się jak psu jajca. Zauważyłem, że nie rozumiem mechaniki tej gry - jak AMD mający 300, maksymalnie 350m zasięgu widzenia świeci mnie przez krzak z 150m; gdzie sam czołg (mój T37) ma 25% kamo; a innym razem grałem lajtem LTTB, którym wyciągnąłem maks 30% kamo - i mnie lajt na Prokhorovce ze 100m nie potrafił zaświecić...

    2x buła od czerwonego KV-2 - jedna z krawędzi rysowania, druga w ruchu, no gra mnie ostatnio nie lubi.



    @@@@ Koniec końców skończyłem dzień z 950 średnich obrażeń i 550 spota; w sumie po 79 bitwach 921 śr. obrażeń i 635 średniego spota.

    To dało wynik 3,8k WN8, a ja z mojej gry tym pojazdem jestem bardzo niezadowolony.

    To tylko pokazuje, jak ten buff HP dla lolków podnosi wartości WN8 na czołgach niskich Tierów.

    Podsumowując:

    - ze względu na duże gabaryty pojazdu - czasami ciężko tym podświetlać - bo słaby kamuflaż + niektóre krzaki nie obejmują całego czołgu,

    - bardzo dobre działo - dobry DPM, jednak czasem potrafi sadzić kalafiory (duży rozrzut),

    - bardzo papierowy - opłaca się w to strzelać z HE 38 peny+ - od boku i od tyłu jest 100% penetracja - od przodu raczej nie wchodzi; stąd też arty potrafią uprzykrzyć życie.



    Ostatnio zmieniony przez woronov dnia Pią Lut 23 2024, 19:53, w całości zmieniany 2 razy
    woronov
    woronov


    Liczba postów : 469
    Join date : 15/02/2024
    Skąd : Colchester

    T37 [LT - 6 tier] Empty Re: T37 [LT - 6 tier]

    Pisanie by woronov Pią Lut 16 2024, 21:58

    domikw napisał:View Postdomikw, on 30 July 2023 - 01:52 PM, said:

    T37 zmarkowany i był to pierwszy pojazd, którego markowałęm bez spiny. Ot, zwykła przyjemność rozgrywki czołgiem lekkim, który widzi a nie jest widziany. Tym samym trochę nie pasują mi wpisy przedmówców na temat słabego kamuflażu (u mnie 37,43%), łatwego outspotowania przez wrogie czołgi oraz gabarytów uniemożliwiających krycie pojazdu w krzakach. Oczywiście, pojazd mały nie jest, ale wiele LT tego tieru jest porównywalnych wielkością.

    Długo z tankietką nie mogłem się dogadać, ale ostatnie pięć procent to już jazda na pełnym uśmiechu i luzie. Kilka bitew było iście epickich (jak na mój lichy kaliber) i byłem nawet o krok od wykonania ostatniej misji na LT w kampanii na Obiekt 260 (zrobiłem 7,2k spota i DMG a misji nie zrealizowałem jedynie przez brak cierpliwości). Korzystałem głównie z podstawowej amunicji, złoto leciało w twarde ciężary i TD.

    Markując pojazd woziłem zwykły cichy wydech, różową optykę i różowy stabilizator. Jak to zawsze w markowanych LT (senkuju, tokszoku tudzież aliasy) woziłem się z żarciem oraz dodatkami w postaci małej apteczki  małej naprawki. Dodam, że pojazd ni razu mi nie zapłonął.  Zmarkowanie T37 zajęło mi równe 150 bitew, zaś dzisiejsza sesja kończąca markę - 4,5k WN8.

    Dwa słowa o tym jak ja widzę pojazd:



    Plusy:

    1) szybkostrzelne i bardzo szybko skupiające działo - bez problemu radziło sobie na bliskie dystanse i w walce w kołowej / objeżdżaniu, gdzie waliło się niemal z przyłożenia

    2) przyjemna depresja działa ==> -9 stopni

    2) niezła prędkość przejazdowa  i przyzwoita zwrotność

    3) zasięg widzenia 464 m (u mnie) co pozwalało grać dość swobodnie



    MIinusy:

    1) słaba celność działa na większe dystanse - fatalne przy próbach snajpienia, czy celowania po weakspotach na > 100m

    2) licha penetracja zarówno na podstawce jak i amunicji premium

    3) mułowatość - osiągniecie prędkości maksymalnej zajmuje sporo czasu i w razie gąski na otwartym terenie raczej czeka nas garaż niż udana ucieczka

    4) totalny brak pancerza - rywale kroją nad heheszkami  jak chcą



    Asów wpadło sporo ale nie ma sensu ich pokazywać. Przedstawiam wiec jedynie bitwę markową oraz mega zabawę na Malinówce.

    http://wotreplays.eu/site/6601493#malinovka-domikw-t37 ==> Malinówka

    http://wotreplays.eu/site/6601523#prokhorovka-domikw-t37 ==> bitwa markowa






    Ostatnio zmieniony przez woronov dnia Pią Lut 23 2024, 19:49, w całości zmieniany 1 raz
    woronov
    woronov


    Liczba postów : 469
    Join date : 15/02/2024
    Skąd : Colchester

    T37 [LT - 6 tier] Empty Re: T37 [LT - 6 tier]

    Pisanie by woronov Pią Lut 16 2024, 22:00

    Peter_Wolf napisał:View PostPeter_Wolf, on 27 November 2022 - 07:38 PM, said:

    Odkupiony jakiś czas temu, zagrałem 76 bitew w ostatnie cztery miesiące. W sumie zgadzam się z poprzednikami, ma swoje wady i zalety, ale da się tym grać - chociaż w sumie na 6 tierze wszystkim się da.



    T37 to coś pośredniego między Type 64 a Super Chaffee. Od Type 64 wszystko ma gorsze, ale lepszą mobilność. Kamuflaż trochę za słaby na lighta, ma wartość 38,43 z różowym wydechem. Dlatego imho ten czołg bardziej się nadaje do grania pod dmg niż spot. Oczywiście da się spotować i tam gdzie to możliwe warto to wykorzystywać, ale zbyt często byłem outspotowany, więc po jakimś czasie doszedłem do wniosku, że mi się nie chce.



    3 Moe wbiłem z pewnym trudem. W tym sensie, że nawet nie wiem ile razy odbiłem się od 94,5 - 94,7% a czołg nie ma dużych wymagań, obecnie trzeba 1565 łączonego. Dlatego odstawiałem go i po jakimś czasie wracałem. Dla mnie trudno było zagrać nim dłuższą serię z dobrym wynikiem, zawsze gdzieś się wywalałem za zero a czasem kilka bitew w rzędu. HP za dużo nie ma i błąd nierzadko oznacza powrót do garażu. Z HE łyka za ogromne ilości. Dziś spadłem za full hp (680) od 7 tierowego SU-152. Nawet nie wiedziałem, że to ma takie działo, byłem pewien, że strzela po 390 czy coś koło tego i go zlekceważyłem, ale od innych też zbiera dużo.




    Po odrobinie ogrania wnioski są takie, że nie jest to zły czołg, mógłby nawet być fun tankiem, ale nie jest premką, więc byłoby to kosztowne. Od 2 marki grałem w sumie tylko na amunicji premium, lepsza pena i szybsze pociski, na zwykłych zbyt wiele razy się odbijał i nie trafiał. Nie mniej taka gra z kontem premium to 40-70k srebra w plecy o ile się dużo strzela.

    Wyposażenie i załoga
    T37 [LT - 6 tier] XBN0k9b


    Ostatnio zmieniony przez woronov dnia Pią Lut 23 2024, 19:55, w całości zmieniany 3 razy
    woronov
    woronov


    Liczba postów : 469
    Join date : 15/02/2024
    Skąd : Colchester

    T37 [LT - 6 tier] Empty Re: T37 [LT - 6 tier]

    Pisanie by woronov Pią Lut 16 2024, 22:01

    woronov napisał:View Post woronov, on 04 February 2024 - 08:27 PM, said:

    Staram się dograć do 50% WR. Idzie ciężko.

    Czołg przyjemny jak dla mnie. Dobre camo (40,74), zasięg widzenia (491).

    Dużo trzeba strzelać goldem ale ujdzie.

    W zasadzie zgadzam się z uwagami w poście powyżej. Dla mnie fajny czołg, zostaje w garażu. Dużo fanu Smile



    Poniżej bitwa z ostatnim asem na nim.

    https://wot-record.com/replay/244835/woronov_m_t37_1346_exp





    Mój T37:
    T37:


    Ostatnio zmieniony przez woronov dnia Pią Lut 23 2024, 20:57, w całości zmieniany 4 razy
    Aeternus55
    Aeternus55
    Admin


    Liczba postów : 167
    Join date : 10/02/2024
    Age : 65
    Skąd : Sandomierz

    T37 [LT - 6 tier] Empty Re: T37 [LT - 6 tier]

    Pisanie by Aeternus55 Pią Lut 16 2024, 22:07

    Fajnie  że wkleiłeś  kilka wypowiedzi ze starego forum  ale uważam że temat powinien być zaczęty od opisu  pojazdu najlepiej z jego  foto  tak  jak to robi kolega smorker
    Jak możesz  to poprawić to popraw

    Gnidozaurus uważa, że to dobre!

    woronov
    woronov


    Liczba postów : 469
    Join date : 15/02/2024
    Skąd : Colchester

    T37 [LT - 6 tier] Empty Re: T37 [LT - 6 tier]

    Pisanie by woronov Pią Lut 16 2024, 22:11

    Aeternus55 napisał:Fajnie  że wkleiłeś  kilka wypowiedzi ze starego forum  ale uważam że temat powinien być zaczęty od opisu  pojazdu najlepiej z jego  foto  tak  jak to robi kolega smorker
    Jak możesz  to poprawić to popraw

    właśnie to ogarniam w tej chwili tongue

    przydałoby się umożliwić dodawanie linków

    Sponsored content


    T37 [LT - 6 tier] Empty Re: T37 [LT - 6 tier]

    Pisanie by Sponsored content


      Obecny czas to Pon Maj 20 2024, 12:59