Wszystko o World Of Tanks

Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Niezależne Forum World Of Tanks


+4
Wapniak57
Xard86
majo174
Aeternus55
8 posters

    Powrót lini frontu

    Aeternus55
    Aeternus55
    Admin


    Liczba postów : 167
    Join date : 10/02/2024
    Age : 65
    Skąd : Sandomierz

    Powrót lini frontu Empty Powrót lini frontu

    Pisanie by Aeternus55 Czw Lut 15 2024, 14:17

    Powrót lini frontu Obraz_24
    Aeternus55
    Aeternus55
    Admin


    Liczba postów : 167
    Join date : 10/02/2024
    Age : 65
    Skąd : Sandomierz

    Powrót lini frontu Empty Re: Powrót lini frontu

    Pisanie by Aeternus55 Czw Lut 15 2024, 14:20

    Powrót lini frontu Obraz_26
    majo174
    majo174


    Liczba postów : 9
    Join date : 19/02/2024

    Powrót lini frontu Empty Re: Powrót lini frontu

    Pisanie by majo174 Wto Lut 20 2024, 08:09

    Dobra, kto mi powie, jak to grać żeby więcej wyciągać? Otóż porucznik/kapitan wpada mi dość regularnie, ale żeby coś więcej to już jest problem. Zastanawiam się czy więcej rushować aby tylko coś zrobić, czy lepiej na spokojnie? Boję się że jak za szybko pojadę to padnę jak szmata i weź czekaj 5 minut na nowy czołg. Z dobrych maszyn na to mam ShPTK czy Progetto, od biedy dwa bulldogi - niemiecki i chiński. Żadnych burasów czy htków
    Xard86
    Xard86


    Liczba postów : 151
    Join date : 15/02/2024
    Skąd : Ożarów Mazowiecki

    Powrót lini frontu Empty Re: Powrót lini frontu

    Pisanie by Xard86 Sro Lut 21 2024, 09:02

    5zł napisał:Zwiększ przeżywalność. 5zł się należy  Very Happy

    A tak serio - takich kilka rzeczy które może znasz, ale może coś pomoże:

    Nawiązując do cytatu, jak nie masz w zapasie czołgów to graj ostrożniej, dalej od walki, jak dostaniesz mocno, a masz możliwość to cofnij się do naprawy.

    Prog i ShPTK to dobre pojazdy na ten tryb, ja jeszcze gram Iron Arniem który dla mnie jest OP ze swoim pancerzem. Ale ogólnie nie ważne jakim czołgiem - ja początek prawie zawsze gram po skrzydłach stref i strzelam do tych którzy jadą w stronę capa. Sprawdza się to praktycznie na każdej mapie w pierwszej linii - nie ważne czy atak czy obrona. Sporo osób próbuje kontrować te pozycje, więc można się wywalić, ale czasem już na start robi się ładna farma.

    Dobrze jest też obserwować pod TAB'em ile jest czołgów na linii w której jesteś - jak atakujesz, a przeciwników jest dużo więcej niż sojuszników to lepiej przejechać na inną linię, jak jest mniej przeciwników to dobrze przycisnąć. Jak bronisz i przeciwników jest dużo to trzeba rozważyć czy dasz radę coś z tego wycisnąć ( i masz czołgi na zapas jak zginiesz ) czy lepiej się przenieść. Jak przeciwników jest mało to też lepiej przejechać gdzie indziej bo będziesz stał i się nudził. Nie gnaj też w ataku na siłę w przód - dobrze jest przejeżdżać na strefy w bok i wspierać sojuszników od flanki.

    Zawsze jak jest okazja to capuj / decapuj bo za to chyba sporo wpada do rangi. W obronie dobrze sobie zostawiać nalot na sytuacje w której przeciwnik mocno wjedzie w bazę, ludzie skupiają się za kamieniami itp. i można jednym kliknięciem zbić dużo bazy i jednocześnie zebrać ładny dmg. Jedyna sytuacja w której nie warto zbijać capa to gdy przeciwnikowi zostało mało czasu, lepiej sobie darować ten jeden nalot czy kilka strzałów i pograć o te kilka minut dłużej.

    I ostatnia rzecz - spot - w stosunku do randoma się trzeba przestawić na to że dużo łatwiej tu o spota. Te zwiady, obszerne mapy, nie jestem pewien nawet czy wszystkie krzaki działają jak krzaki - każda pozycja jest dobra na dwa-trzy strzały z ShPTK, potem lepiej się ruszyć i poszukać innych okazji.

    Glint, TankerDomi and wojtek_pl1 uważają, że to dobre!

    Wapniak57
    Wapniak57


    Liczba postów : 55
    Join date : 14/02/2024

    Powrót lini frontu Empty Re: Powrót lini frontu

    Pisanie by Wapniak57 Sro Lut 21 2024, 13:08

    Ja tam mało w to gram ale przede wsystkim gram na kwadratach skrajnych i blisko brzegu to przynajmniej z jednej strony jestem bezpieczny :-)
    majo174
    majo174


    Liczba postów : 9
    Join date : 19/02/2024

    Powrót lini frontu Empty Re: Powrót lini frontu

    Pisanie by majo174 Sro Lut 21 2024, 20:53

    Udało się pierwszy raz zrobić generała, głownie dzięki T28 na obronie fatamorgany. Na strefie D trochę porozbijałem przejmujących capa i dzięki temu wyszło

    Xard86 uważa, że to dobre!

    Wapniak57
    Wapniak57


    Liczba postów : 55
    Join date : 14/02/2024

    Powrót lini frontu Empty Re: Powrót lini frontu

    Pisanie by Wapniak57 Sro Lut 21 2024, 21:31

    Są jakieś inne mapy prócz Kraftwerku? Zagrałem kilkanaście bitew i tylko raz dostałem inną mapę.
    TaihoSan
    TaihoSan


    Liczba postów : 121
    Join date : 10/02/2024

    Powrót lini frontu Empty Re: Powrót lini frontu

    Pisanie by TaihoSan Sro Lut 21 2024, 21:50

    Moje losowania map. W poniedziałek rzygałem pustynią:

    19 luty
    Normandia - 6
    Kraftwerk - 1
    Fata Morgana - 8

    20 luty
    Normandia - 5
    Kraftwerk - 6
    Fata Morgana - 3

    21 luty
    Normandia - 3
    Kraftwerk - 4
    Fata Morgana - 3
    avatar
    Peter_Wolf


    Liczba postów : 9
    Join date : 14/02/2024

    Powrót lini frontu Empty Re: Powrót lini frontu

    Pisanie by Peter_Wolf Czw Lut 22 2024, 09:51

    Ten błąd, że do bitwy wchodzi się od czasu do czasu przypadkowym czołgiem a nie tym co się wybrało widzę, że nadal występuje. Żeby tego uniknąć, wypadałoby zdjąć załogę do koszar ze wszystkich czołgów, którymi nie zamierzam grać - czy są jeszcze jakieś prostsze sposoby?
    Haak
    Haak


    Liczba postów : 9
    Join date : 14/02/2024
    Skąd : Gdynia

    Powrót lini frontu Empty Re: Powrót lini frontu

    Pisanie by Haak Czw Lut 22 2024, 10:01

    Peter_Wolf napisał:Ten błąd, że do bitwy wchodzi się od czasu do czasu przypadkowym czołgiem a nie tym co się wybrało widzę, że nadal występuje. Żeby tego uniknąć, wypadałoby zdjąć załogę do koszar ze wszystkich czołgów, którymi nie zamierzam grać - czy są jeszcze jakieś prostsze sposoby?

    Najprostszym sposobem jest kliknięcie na karuzeli w ikonkę wybranego czołgu a następnie przycisku "Bitwa". Smile
    A powaznie: nie zdarzyło mi się takie przypadkowe, samowolnie wybrane przez program czołgu do bitwy. Może jednak twoja myszka cię trochę oszukuje i generuje jakies przypadkowe "kliki" ?

    Pozdrowienia z Gdyni.

    P.S. Posiadając kilkaset/kilkadziesiąt czołgów ciężko w kółko zdejmować z nich załogantów.
    avatar
    Peter_Wolf


    Liczba postów : 9
    Join date : 14/02/2024

    Powrót lini frontu Empty Re: Powrót lini frontu

    Pisanie by Peter_Wolf Czw Lut 22 2024, 11:15

    Haak napisał:
    A powaznie: nie zdarzyło mi się takie przypadkowe, samowolnie wybrane przez program czołgu do bitwy. Może jednak twoja myszka cię trochę oszukuje i generuje jakies przypadkowe "kliki" ?

    Obawiam się, że to nie myszka. Taki błąd miało wielu graczy i ciągnie się on od kilku edycji.
    Można zobaczyć np tu:
    https://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/700375-linia-frontu-zglaszanie-bledow/page__st__420__pid__19033547#entry19033547 post 425 i poniżej 428 i 434. Ogólnie więcej osób zgłaszało ten błąd.
    TaihoSan
    TaihoSan


    Liczba postów : 121
    Join date : 10/02/2024

    Powrót lini frontu Empty Re: Powrót lini frontu

    Pisanie by TaihoSan Czw Lut 22 2024, 13:43

    W tej edycji Frontline podczas trwania scenariusza "Zakręty losu" gdy wybiorę jako pierwszą rezerwę odnawiającą hp to bardzo często się zdarza że jest ona nieaktywna. Wybór tej rezerwy jako drugiej lub trzeciej nie generuje takiego problemu. Ten błąd jest tylko z tą rezerwą i w tym scenariuszu.
    smorker83
    smorker83


    Liczba postów : 177
    Join date : 16/02/2024
    Age : 40
    Skąd : Kręczki (warszawski zachodni)

    Powrót lini frontu Empty Re: Powrót lini frontu

    Pisanie by smorker83 Czw Lut 22 2024, 15:16

    TaihoSan napisał:W tej edycji Frontline podczas trwania scenariusza "Zakręty losu" gdy wybiorę jako pierwszą rezerwę odnawiającą hp to bardzo często się zdarza że jest ona nieaktywna. Wybór tej rezerwy jako drugiej lub trzeciej nie generuje takiego problemu. Ten błąd jest tylko z tą rezerwą i w tym scenariuszu.

    U mnie coś podobnego dzieje się z Inspiracją, ale jak jest na drugiej pozycji, odblokuje się dopiero kiedy zdobędę kolejną rangę.

    TaihoSan uważa, że to dobre!

    TaihoSan
    TaihoSan


    Liczba postów : 121
    Join date : 10/02/2024

    Powrót lini frontu Empty Re: Powrót lini frontu

    Pisanie by TaihoSan Pią Lut 23 2024, 14:18

    Dzisiaj na mapie Kraftwerk w trybie obrony jadę sobie na tyły zdobytych baz i spotykam dwóch afkowiczów. Jeden z nich wjechał w skarpę i machał lufą*, drugi stał w kole odnawiania. Bitwę i tak przegraliśmy bo w naszej drużynce afkowiczów wspierały bezmózgi.
    * po bitwie się okazało że wyszedł z gry.

    Sponsored content


    Powrót lini frontu Empty Re: Powrót lini frontu

    Pisanie by Sponsored content


      Obecny czas to Pon Maj 20 2024, 04:45