Wszystko o World Of Tanks

Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Niezależne Forum World Of Tanks


+7
woronov
King__of__war
Revanche25
Glint
Yagami_rdk
Paythos
Rozkoszniaczek
11 posters

    Nowe czołgi w Wot - Propozycje

    Rozkoszniaczek
    Rozkoszniaczek


    Liczba postów : 155
    Join date : 14/02/2024
    Age : 30

    Nowe czołgi w Wot - Propozycje - Page 3 Empty Nowe czołgi w Wot - Propozycje

    Pisanie by Rozkoszniaczek Sro Lut 21 2024, 21:03

    First topic message reminder :

    No właśnie! Czy macie jakieś propozycje maszyn, które chcielibyście zobaczyć w WoT? A może całe gałęzie lub drzewka? To miejsce dla was i waszych fantazji!

    W starym wątku na przestrzeni wielu lat pojawiło się setki maszyn. Nawet stosunkowo niedawno myślałem nad zestawieniem maszyn, o które prosiliśmy i zostały dodane, oraz tych na które wciąż czekamy. Gdy tylko zobaczyłem o jaką ilość maszyn odbiłem się od tematu, ale kto wie...  Nowe czołgi w Wot - Propozycje - Page 3 1f60b

    Siłą rzeczy zacznę ja.

    Skoro mamy zniżkę na linie prowadzącą do XM551 Sheridan, zamarzyłem sobie, by maszyn na podwoziu M41 oraz Sheridana było więcej. A najlepiej z bardziej konwencjonalnymi działami dla takich noobków jak ja. Smile

    M41 z wieżą czołgu Stingray

    Nowe czołgi w Wot - Propozycje - Page 3 Iy62lic648491

    M551 Sheridan z działem 105 mm LRF (modyfikacja L7A3, które z kolei znajduje się na WZ-132-1)
    Nowe czołgi w Wot - Propozycje - Page 3 Mz6m2e5www921

    No i na deser premka, bo WG musi zarobić. Ciekawą koncepcją byłby RDF/LT z działem M32 kal. 76 mm
    Nowe czołgi w Wot - Propozycje - Page 3 Maxresdefault
    Tak, jest to maszyna z wczesnych lat `80, ale działo ma rodem z VII tieru, bo T71 i T92 mają identyczne uzbrojenie.

    Ale żeby nie było M551 też był w wersji z M32 kal. 76 mm.
    Nowe czołgi w Wot - Propozycje - Page 3 UhdguQO

    Pozdro!

    woronov uważa, że to dobre!

    Rozkoszniaczek
    Rozkoszniaczek


    Liczba postów : 155
    Join date : 14/02/2024
    Age : 30

    Nowe czołgi w Wot - Propozycje - Page 3 Empty Re: Nowe czołgi w Wot - Propozycje

    Pisanie by Rozkoszniaczek Pią Maj 03 2024, 14:55

    Paythos napisał: I nie przypomina on Wam przypadkiem jednego z polskich tedeków? Smile-hiding

    Ja powiem nawet tak. Zadymka ma zawieszenie żywcem wzięte z Challengera, a Burza z Centuriona. Wink

    Paythos uważa, że to dobre!

    czesio267
    czesio267


    Liczba postów : 136
    Join date : 13/02/2024
    Age : 27
    Skąd : Wiciejów

    Nowe czołgi w Wot - Propozycje - Page 3 Empty Re: Nowe czołgi w Wot - Propozycje

    Pisanie by czesio267 Pią Maj 03 2024, 17:45

    Paythos napisał:Gdyby jednak Izraelskie drzewko trafiło do WoTa...
    Spoiler:
    .. a tak pewnie jako premka... pewnie w jankeskim drzewku Smile_unsure

    Izraelskie drzewko nie trafi do gry bo wugie nie skleci drzewka. Po drugie były by to klony. Po trzecie masz już jeden czołg który używali żydzi( M4A1 Revalorisé) i jak już M-50 był by w drzewku żabojadów( tak jak wcześniej wspominany Revalorisé) bo modyfikację opracowali francuzi.
    Rozkoszniaczek
    Rozkoszniaczek


    Liczba postów : 155
    Join date : 14/02/2024
    Age : 30

    Nowe czołgi w Wot - Propozycje - Page 3 Empty Re: Nowe czołgi w Wot - Propozycje

    Pisanie by Rozkoszniaczek Pią Maj 03 2024, 20:50

    czesio267 napisał:
    Paythos napisał:Gdyby jednak Izraelskie drzewko trafiło do WoTa...
    Spoiler:
    .. a tak pewnie jako premka... pewnie w jankeskim drzewku Smile_unsure

    Izraelskie drzewko nie trafi do gry bo wugie nie skleci drzewka. Po drugie były by to klony. Po trzecie masz już jeden czołg który używali żydzi( M4A1 Revalorisé) i jak już M-50 był by w drzewku żabojadów( tak jak wcześniej wspominany Revalorisé) bo modyfikację opracowali francuzi.

    Akurat ze skleceniem drzewka nie byłoby problemu. M4A1 Revalorise, a M-50 i M-51 SuperSherman się między sobą różnią, także też nie byłyby to aż tak kłujące w oczy klony.

    https://pikpikker.neocities.org/isr1
    czesio267
    czesio267


    Liczba postów : 136
    Join date : 13/02/2024
    Age : 27
    Skąd : Wiciejów

    Nowe czołgi w Wot - Propozycje - Page 3 Empty Re: Nowe czołgi w Wot - Propozycje

    Pisanie by czesio267 Pią Maj 03 2024, 21:03

    Rozkoszniaczek napisał:Akurat ze skleceniem drzewka nie byłoby problemu. M4A1 Revalorise, a M-50 i M-51 SuperSherman się między sobą różnią, także też nie byłyby to aż tak kłujące w oczy klony.

    I masz dwa czołgi które są pół klonami a reszta? I jak ty chcesz robić Izraelskie czołgi? Zaczynające się od ósmego tieru? Od pół biedy jeszcze ten M-50 mógł być na siódmym tierze plus Amx 13 a reszta tierów? Zobacz sobie takową linie u konkurencji wugie czyli w War Thunderze, gdzie się zaczyna od czwartej ery więc już w połowie standardowego drzewka. I może te dwa Shermany nie były by takie kłujące ale już wczesne teciaki, Pattony i centuriony już tak, gdzie żydzi jedynie co w nich modyfikowali to ulepszenie pancerza i silnika nic więcej. I na obecną póki mechanika gry nie daje możliwości dodania dział z gwintowaną lufą to danie żydowskiego drzewka jest nie realne.


    Ostatnio zmieniony przez czesio267 dnia Pią Maj 03 2024, 22:04, w całości zmieniany 1 raz
    TaihoSan
    TaihoSan


    Liczba postów : 121
    Join date : 10/02/2024

    Nowe czołgi w Wot - Propozycje - Page 3 Empty Re: Nowe czołgi w Wot - Propozycje

    Pisanie by TaihoSan Pią Maj 03 2024, 21:18

    czesio267 napisał:
    Rozkoszniaczek napisał:Akurat ze skleceniem drzewka nie byłoby problemu. M4A1 Revalorise, a M-50 i M-51 SuperSherman się między sobą różnią, także też nie byłyby to aż tak kłujące w oczy klony.

    I masz dwa czołgi które są pół klonami a reszta? I jak ty chcesz robić Izraelskie czołgi?
    Można połączyć konstrukcje i modyfikacje arabskie z żydowskimi i wyjdzie mega las.

    Revanche25 mówi spadówa!

    czesio267
    czesio267


    Liczba postów : 136
    Join date : 13/02/2024
    Age : 27
    Skąd : Wiciejów

    Nowe czołgi w Wot - Propozycje - Page 3 Empty Re: Nowe czołgi w Wot - Propozycje

    Pisanie by czesio267 Pią Maj 03 2024, 21:29

    TaihoSan napisał:Można połączyć konstrukcje i modyfikacje arabskie z żydowskimi i wyjdzie mega las.
    Jak już to ruskie z żydowskimi( bo araby miały tylko ruski sprzęt) i myśle że ogrywanie drzewka gdzie większość czołgów to samo co mamy w grze tylko różniące się wyglądem będzie mega nieciekawe.
    czesio267
    czesio267


    Liczba postów : 136
    Join date : 13/02/2024
    Age : 27
    Skąd : Wiciejów

    Nowe czołgi w Wot - Propozycje - Page 3 Empty Re: Nowe czołgi w Wot - Propozycje

    Pisanie by czesio267 Pią Maj 03 2024, 22:03

    Tak wygląda porównanie drzewka Izraela z drzewkiem Niemców w War Thunderze. Więc dalej nie wiem jak by wugie miało upchać żydowskie drzewko w grze
    Nowe czołgi w Wot - Propozycje - Page 3 Ss10
    Nowe czołgi w Wot - Propozycje - Page 3 Zrzut_13
    Revanche25
    Revanche25


    Liczba postów : 66
    Join date : 29/02/2024
    Age : 37

    Nowe czołgi w Wot - Propozycje - Page 3 Empty Re: Nowe czołgi w Wot - Propozycje

    Pisanie by Revanche25 Sob Maj 04 2024, 09:36

    czesio267 napisał:
    TaihoSan napisał:Można połączyć konstrukcje i modyfikacje arabskie z żydowskimi i wyjdzie mega las.
    Jak już to ruskie z żydowskimi( bo araby miały tylko ruski sprzęt) i myśle że ogrywanie drzewka gdzie większość czołgów to samo co mamy w grze tylko różniące się wyglądem będzie mega nieciekawe.
    Oj błądzisz synu, błądzisz o ile M50 i M51 francuzi opracowywali dla Izraela tak M4A1/M4A2/M4A4 FL 10 trafił do Egiptu, współpraca się zakończyła w wyniku tzw. kryzysu Sueskiego, który pchnął Egipt do zakupów w bloku wschodnim. Ale jeszcze w między czasie do Egiptu napływał sprzed aliancki i osi zakupiony z demobilu przez Syrię we Włoszech, zanim w 1958 r. powstała Zjednoczona Republika Arabska. Do tego dochodzą liczne wersję M60 sprzedawanych do Egiptu przez USA i ich sojuszników od 1979 r. jako zachęta do normowania stosunków arabsko-żydowskich i wsparcie dla pro zachodnich poglądów po rewolucji islamskiej w Iranie.
    czesio267
    czesio267


    Liczba postów : 136
    Join date : 13/02/2024
    Age : 27
    Skąd : Wiciejów

    Nowe czołgi w Wot - Propozycje - Page 3 Empty Re: Nowe czołgi w Wot - Propozycje

    Pisanie by czesio267 Sob Maj 04 2024, 14:52

    Revanche25 napisał:
    czesio267 napisał:
    TaihoSan napisał:Można połączyć konstrukcje i modyfikacje arabskie z żydowskimi i wyjdzie mega las.
    Jak już to ruskie z żydowskimi( bo araby miały tylko ruski sprzęt) i myśle że ogrywanie drzewka gdzie większość czołgów to samo co mamy w grze tylko różniące się wyglądem będzie mega nieciekawe.
    Oj błądzisz synu, błądzisz o ile M50 i M51 francuzi opracowywali dla Izraela tak M4A1/M4A2/M4A4 FL 10 trafił do Egiptu, współpraca się zakończyła w wyniku tzw. kryzysu Sueskiego, który pchnął Egipt do zakupów w bloku wschodnim. Ale jeszcze w między czasie do Egiptu napływał sprzed aliancki i osi zakupiony z demobilu przez Syrię we Włoszech, zanim w 1958 r. powstała Zjednoczona Republika Arabska. Do tego dochodzą liczne wersję M60 sprzedawanych do Egiptu przez USA i ich sojuszników od 1979 r. jako zachęta do normowania stosunków arabsko-żydowskich i wsparcie dla pro zachodnich poglądów po rewolucji islamskiej w Iranie.
    No i? Dalej to będzie drzewko klonów. Żydowsko-arabskie drzewko jest strzałem w kolano i tyle.
    Rozkoszniaczek
    Rozkoszniaczek


    Liczba postów : 155
    Join date : 14/02/2024
    Age : 30

    Nowe czołgi w Wot - Propozycje - Page 3 Empty Re: Nowe czołgi w Wot - Propozycje

    Pisanie by Rozkoszniaczek Sob Maj 04 2024, 16:27

    Ja nie widzę problemu z klonami. Wolę klony niż fantasmagorie jak w polskim drzewku, które mi odbierają smak gry.

    Jeśli masz alergię na "klony" to w zasadzie już wszystkie drzewka odpadają, może poza szwajcarskim.
    Drzewko brazylijskie, czy argentyńskie już by odpadało, bo tam są modernizacje amerykańskich maszyn.

    Drzewkiem z dużą ilością klonów jest też drzewko chińskie i co z tego, skoro teraz każdy gra tierami VIII+, a tam właśnie pojawiają się ichniejsze rodzime konstrukcje? W przypadku Izraela byłoby podobnie, przy czym u nich ciekawe modyfikacje pojawiają się już od poziomu V-VI.
    Revanche25
    Revanche25


    Liczba postów : 66
    Join date : 29/02/2024
    Age : 37

    Nowe czołgi w Wot - Propozycje - Page 3 Empty Re: Nowe czołgi w Wot - Propozycje

    Pisanie by Revanche25 Sob Maj 04 2024, 17:16

    czesio267 napisał:
    Revanche25 napisał:
    czesio267 napisał:
    TaihoSan napisał:Można połączyć konstrukcje i modyfikacje arabskie z żydowskimi i wyjdzie mega las.
    Jak już to ruskie z żydowskimi( bo araby miały tylko ruski sprzęt) i myśle że ogrywanie drzewka gdzie większość czołgów to samo co mamy w grze tylko różniące się wyglądem będzie mega nieciekawe.
    Oj błądzisz synu, błądzisz o ile M50 i M51 francuzi opracowywali dla Izraela tak M4A1/M4A2/M4A4 FL 10 trafił do Egiptu, współpraca się zakończyła w wyniku tzw. kryzysu Sueskiego, który pchnął Egipt do zakupów w bloku wschodnim. Ale jeszcze w między czasie do Egiptu napływał sprzed aliancki i osi zakupiony z demobilu przez Syrię we Włoszech, zanim w 1958 r. powstała Zjednoczona Republika Arabska. Do tego dochodzą liczne wersję M60 sprzedawanych do Egiptu przez USA i ich sojuszników od 1979 r. jako zachęta do normowania stosunków arabsko-żydowskich i wsparcie dla pro zachodnich poglądów po rewolucji islamskiej w Iranie.
    No i? Dalej to będzie drzewko klonów. Żydowsko-arabskie drzewko jest strzałem w kolano i tyle.

    Wskaż mi fragment, gdzie napisałem że chcę drzewko żydowskie, bądź żydowsko-arabskie klonów?
    Napisałem jedynie że pojazdy użytkowane przez Egipt a następnie ZRA to nie tylko konstrukcję sowieckie, a mix pojazdów post brytyjskich, francuskich, amerykańskich, niemieckich z okresu II WW i ich powojennych modyfikacji, konstrukcji sowieckich ale też i zimnowojennych konstrukcji amerykańskich.

    Od zawsze zaznaczałem że chciałbym by M50 vel M4A1/M4A4 75 Vo 1000, M51 vel M4A1/M4A3 105 mm L51, jak i M4A1/M4A2/M4A4 FL 10 trafiły do drzewka Francuskiego, bo jest tam na nie miejsce obok M24 FL 10 czy AMX M24 i mogły by posłużyć do odbudowy linii do AMX 30B2, a nawet przebudowaną i wstawione na top AMX 32.
    czesio267
    czesio267


    Liczba postów : 136
    Join date : 13/02/2024
    Age : 27
    Skąd : Wiciejów

    Nowe czołgi w Wot - Propozycje - Page 3 Empty Re: Nowe czołgi w Wot - Propozycje

    Pisanie by czesio267 Sob Maj 04 2024, 17:25

    Rozkoszniaczek napisał:Ja nie widzę problemu z klonami. Wolę klony niż fantasmagorie jak w polskim drzewku, które mi odbierają smak gry.

    Jeśli masz alergię na "klony" to w zasadzie już wszystkie drzewka odpadają, może poza szwajcarskim.
    Drzewko brazylijskie, czy argentyńskie już by odpadało, bo tam są modernizacje amerykańskich maszyn.

    Drzewkiem z dużą ilością klonów jest też drzewko chińskie i co z tego, skoro teraz każdy gra tierami VIII+, a tam właśnie pojawiają się ichniejsze rodzime konstrukcje? W przypadku Izraela byłoby podobnie, przy czym u nich ciekawe modyfikacje pojawiają się już od poziomu V-VI.
    Tak mam. A wiesz czemu? Bo zamiast wugie klepać kolejne bezsensowne drzewko mogło by się skupić na poprawie rozgrywki( i tak wiem że to pobożne życzenia)
    czesio267
    czesio267


    Liczba postów : 136
    Join date : 13/02/2024
    Age : 27
    Skąd : Wiciejów

    Nowe czołgi w Wot - Propozycje - Page 3 Empty Re: Nowe czołgi w Wot - Propozycje

    Pisanie by czesio267 Sob Maj 04 2024, 18:05

    Revanche25 napisał:Wskaż mi fragment, gdzie napisałem że chcę drzewko żydowskie, bądź żydowsko-arabskie klonów?

    A gdzie napisałem że chcesz to drzewko? Napisałem że mimo dodania arabskich czołgów to będzie dalej drzewko klonów i tyle
    Rozkoszniaczek
    Rozkoszniaczek


    Liczba postów : 155
    Join date : 14/02/2024
    Age : 30

    Nowe czołgi w Wot - Propozycje - Page 3 Empty Re: Nowe czołgi w Wot - Propozycje

    Pisanie by Rozkoszniaczek Sob Maj 04 2024, 18:14

    czesio267 napisał:
    Tak mam. A wiesz czemu? Bo zamiast wugie klepać kolejne bezsensowne drzewko mogło by się skupić na poprawie rozgrywki( i tak wiem że to pobożne życzenia)

    Przecież za wyszukiwanie i modelowanie nowych maszyn odpowiada inny dział, a za tworzenie nowych map, czy design gry jeszcze inny. Przecież prace te nie kolidują ze sobą.
    czesio267
    czesio267


    Liczba postów : 136
    Join date : 13/02/2024
    Age : 27
    Skąd : Wiciejów

    Nowe czołgi w Wot - Propozycje - Page 3 Empty Re: Nowe czołgi w Wot - Propozycje

    Pisanie by czesio267 Sob Maj 04 2024, 21:56

    Rozkoszniaczek napisał:
    czesio267 napisał:
    Tak mam. A wiesz czemu? Bo zamiast wugie klepać kolejne bezsensowne drzewko mogło by się skupić na poprawie rozgrywki( i tak wiem że to pobożne życzenia)

    Przecież za wyszukiwanie i modelowanie nowych maszyn odpowiada inny dział, a za tworzenie nowych map, czy design gry jeszcze inny. Przecież prace te nie kolidują ze sobą.
    Patrząc po ostatnich problemach wota to jednak coś musi kolidowaćSmile

    Ps: u konkurencji wota czyli war thunderze jest dużo maszyn które mogły by się w wocie pojawić.
    Paythos
    Paythos


    Liczba postów : 230
    Join date : 26/02/2024
    Age : 53
    Skąd : Pomorze

    Nowe czołgi w Wot - Propozycje - Page 3 Empty Re: Nowe czołgi w Wot - Propozycje

    Pisanie by Paythos Sob Maj 04 2024, 22:31

    I w drugą stronę... Smile-tongue

    Brakuje wciąż długiej 76ki dla KW-1
    Nowe czołgi w Wot - Propozycje - Page 3 1-1

    ... i StuGa z 8.8cm StuK 43 L/71
    Nowe czołgi w Wot - Propozycje - Page 3 0668045655-1020x636
    czesio267
    czesio267


    Liczba postów : 136
    Join date : 13/02/2024
    Age : 27
    Skąd : Wiciejów

    Nowe czołgi w Wot - Propozycje - Page 3 Empty Re: Nowe czołgi w Wot - Propozycje

    Pisanie by czesio267 Sob Maj 04 2024, 22:54

    Paythos napisał:I w drugą stronę... Smile-tongue ]

    Mi to najbardziej brakuje drugiej linii tedeków dla Szwedów gdzie bez problemu by się ją dało sklecić.
    czesio267
    czesio267


    Liczba postów : 136
    Join date : 13/02/2024
    Age : 27
    Skąd : Wiciejów

    Nowe czołgi w Wot - Propozycje - Page 3 Empty Re: Nowe czołgi w Wot - Propozycje

    Pisanie by czesio267 Sro Maj 08 2024, 20:48

    Dobra żeby nie było że tylko tu narzekam. Więc co bym najbardziej chciał żeby się pojawiło w wocie z konkurencji jego:
    Su-57B/76D zamiast premkowego Su-85I. Tedeki się tylko różnią działem, pierwszy ma Zis-4 kalibru 57mm a drugi ma F-34 z teciaka a buda ta sama więc wugie mogło by sobie wybrać który lepszy:)

    Nowe czołgi w Wot - Propozycje - Page 3 Zrzut_10

    Brummbar. Jak wiemy szanse na Sturmmosera są nikłe to chociaż mogli by to dodaćSmile

    Nowe czołgi w Wot - Propozycje - Page 3 Zrzut_11

    No i na dzisiejszy koniec( bo w poście chyba można max 3 rzuty dawać a nie chcę spamować tematu).
    Sd.Kfz.234/1 sam raz na jakieś niskie tiery.
    Nowe czołgi w Wot - Propozycje - Page 3 Zrzut_14

    i jak pisałem wcześniej w War Thunderze jest masa czołgów która mogła by się pojawić w Wocie.
    Paythos
    Paythos


    Liczba postów : 230
    Join date : 26/02/2024
    Age : 53
    Skąd : Pomorze

    Nowe czołgi w Wot - Propozycje - Page 3 Empty Re: Nowe czołgi w Wot - Propozycje

    Pisanie by Paythos Czw Maj 09 2024, 19:53

    Z ruskich hetzeropodobnych, to można niezłą gałąź pociągnąć...
    http://www.wardrawings.be/WW2/Files/1-Vehicles/Allies/2-USSR/05-TankDestroyers/RussianHetzer/File/Russian-Hetzer.htm

    Ech, kliknałem wyślij za szybko Smile-tongue

    Brumbar, wraz z SiG 33B, mogłyby stanowić ciekawą gałąź ciężkich dział szturmowych... ale raczej by była trudna do zbalansowania Smile_glasses
    Nowe czołgi w Wot - Propozycje - Page 3 SIG_33B_G4_23PD

    A to by mogło się pojawić w grze
    Nowe czołgi w Wot - Propozycje - Page 3 7-5cm-VK903
    Paythos
    Paythos


    Liczba postów : 230
    Join date : 26/02/2024
    Age : 53
    Skąd : Pomorze

    Nowe czołgi w Wot - Propozycje - Page 3 Empty Re: Nowe czołgi w Wot - Propozycje

    Pisanie by Paythos Sob Maj 11 2024, 15:07

    Pewne maszyny, powinny mieć dodatkową mechanikę pod X, jak na przykład rozłożenie osłon czy opuszczeniem podpór...
    Nowe czołgi w Wot - Propozycje - Page 3 Obraz-2024-05-11-144707956
    Nowe czołgi w Wot - Propozycje - Page 3 C942dc9c882224efbe5a3e418ffae44f425db411

    Płaciłyby brakiem możliwości ruszenia się z miejsca ale rozrzut pocisków byłby bliski 0.0 Smile_justwait

    Francuskie supercięzkie, powinny się w sumie, zaczynać od tej maszyny
    Nowe czołgi w Wot - Propozycje - Page 3 1-cammo-fcm

    Premka do linii niemieckich kołowców? Smile_blinky
    Nowe czołgi w Wot - Propozycje - Page 3 222-727

    Gałąź francuskich medów mogła naprawdę fajnie wyglądać...
    Nowe czołgi w Wot - Propozycje - Page 3 19032-S-rie-G1

    Jakiś czas temu, mogłaby to być fajna premka do polskiego drzewka... ale po znerfieniu, szczególnie penetracji polskiego Boforsa 37 mm, już nie bauzo Smile-tongue
    Nowe czołgi w Wot - Propozycje - Page 3 1-35-Czolg-Koncepcyjny-Vickers-Armstrong-wieza-7-TP-Kod-producenta-5901461351418

    Sponsored content


    Nowe czołgi w Wot - Propozycje - Page 3 Empty Re: Nowe czołgi w Wot - Propozycje

    Pisanie by Sponsored content


      Obecny czas to Pon Maj 20 2024, 05:09