Wszystko o World Of Tanks

Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Niezależne Forum World Of Tanks


+4
Xard86
Elgie
Paythos
rogaty
8 posters

    Ile kosztuje granie?

    rogaty
    rogaty


    Liczba postów : 56
    Join date : 25/02/2024

    Ile kosztuje granie? Empty Ile kosztuje granie?

    Pisanie by rogaty Czw Mar 21 2024, 20:11

    Wielu z nas zapewne zastanawiało się ile pieniędzy włożyło w tą grę kupując czołgi, paczki, złoto itp..
    A czy ktoś liczył jaki jest koszt samego prądu zużywanego przez komputer i monitor w czasie gry? Wink

    Paythos
    Paythos


    Liczba postów : 230
    Join date : 26/02/2024
    Age : 53
    Skąd : Pomorze

    Ile kosztuje granie? Empty Re: Ile kosztuje granie?

    Pisanie by Paythos Czw Mar 21 2024, 20:20

    A ilu kupiło WoTa?

    woronov uważa, że to dobre!

    rogaty
    rogaty


    Liczba postów : 56
    Join date : 25/02/2024

    Ile kosztuje granie? Empty Re: Ile kosztuje granie?

    Pisanie by rogaty Pią Mar 22 2024, 00:46

    Paythos napisał:A ilu kupiło WoTa?
    No tak ale wtedy wydajesz gotówkę z premedytacją tu chodzi o koszty ukryte
    Paythos
    Paythos


    Liczba postów : 230
    Join date : 26/02/2024
    Age : 53
    Skąd : Pomorze

    Ile kosztuje granie? Empty Re: Ile kosztuje granie?

    Pisanie by Paythos Pią Mar 22 2024, 04:27

    Użyję kawałka z filmu Smile-tongue
    Spoiler:

    rogaty mówi spadówa!

    avatar
    Elgie


    Liczba postów : 66
    Join date : 16/02/2024

    Ile kosztuje granie? Empty Re: Ile kosztuje granie?

    Pisanie by Elgie Pią Mar 22 2024, 08:24

    rogaty napisał:Wielu z nas zapewne zastanawiało się ile pieniędzy włożyło w tą grę kupując czołgi, paczki, złoto itp..
    A czy ktoś liczył jaki jest koszt samego prądu zużywanego przez komputer i monitor w czasie gry? Wink


    Zapomniałeś dodać zużycie klawiatury i myszki (+ baterie), słuchawek, alkoholu (lub innych napoi / przekąsek) do gry. Fotel się zużywa też bardziej
    A co do monitora, jak mam dwa, na jednym gram, a na drugim leci jakiś film czy inne rzeczy przeglądam "w trakcie" to mam liczyć tylko jeden, dwa, czy 1 i pół jakoś?
    Do gry jest potrzebny też internet, możesz jakąś część miesięcznego kosztu doliczyć, bo czemu nie? Można iść dalej i doliczyć przepocone koszulki, czyli koszty prania, chyba że to pomijasz akurat to wtedy nie.

    Może o czymś zapomniałem to mnie koledzy poprawią Smile_popcorn1

    Hieronim_Berbelek, rogaty and Revanche25 uważają, że to dobre!

    Xard86
    Xard86


    Liczba postów : 152
    Join date : 15/02/2024
    Skąd : Ożarów Mazowiecki

    Ile kosztuje granie? Empty Re: Ile kosztuje granie?

    Pisanie by Xard86 Pią Mar 22 2024, 09:00

    rogaty napisał:Wielu z nas zapewne zastanawiało się ile pieniędzy włożyło w tą grę kupując czołgi, paczki, złoto itp..
    A czy ktoś liczył jaki jest koszt samego prądu zużywanego przez komputer i monitor w czasie gry? Wink

    Strzelam że przeciętny komputer z monitorem to przy WoT pobór mocy ok. 250W. Nie pamiętam dokładnie ile płacę za kWh ale chyba będzie coś ok. 70gr czyli obecnie godzina gry to ok. 17gr. Godzinka dziennie przez cały rok to jakieś 62zł. A jak w połowie roku skończą się tarcze to będzie ze 2-2,5 razy drożej.


    Ostatnio postanowiłem wymienić leciwego GTX1660S na coś trochę szybszego i zużycie prądu ostatecznie przeważyło - zamiast 3060 Ti, wziąłem RTX 4060.

    rogaty uważa, że to dobre!

    rogaty
    rogaty


    Liczba postów : 56
    Join date : 25/02/2024

    Ile kosztuje granie? Empty Re: Ile kosztuje granie?

    Pisanie by rogaty Pią Mar 22 2024, 10:01

    Elgie napisał:..
    Może o czymś zapomniałem to mnie koledzy poprawią Smile_popcorn1

    Koszty leków na uspokojenie, kawy? Wink
    woronov
    woronov


    Liczba postów : 469
    Join date : 15/02/2024
    Skąd : Colchester

    Ile kosztuje granie? Empty Re: Ile kosztuje granie?

    Pisanie by woronov Pią Mar 22 2024, 18:20

    psychiatra
    w lżejszych przypadkach psycholog
    a dla próbujących wygrać z RNG i MM to wróżka
    lol!

    TaihoSan uważa, że to dobre!

    czesio267
    czesio267


    Liczba postów : 136
    Join date : 13/02/2024
    Age : 27
    Skąd : Wiciejów

    Ile kosztuje granie? Empty Re: Ile kosztuje granie?

    Pisanie by czesio267 Pią Kwi 05 2024, 21:39

    Ło panie kto to liczy? Samo kupno używanego lapka gejmingowego kosztowało mnie 3 tysiaki. Na kolejnego poszło już pięć koła. A same gry? Tego już nie liczyłem. Stawiam że za to co wydałem na granie to już bym sobie mógł kupić w miarę porządne auto.
    Xard86
    Xard86


    Liczba postów : 152
    Join date : 15/02/2024
    Skąd : Ożarów Mazowiecki

    Ile kosztuje granie? Empty Re: Ile kosztuje granie?

    Pisanie by Xard86 Sob Kwi 06 2024, 10:04

    czesio267 napisał:Ło panie kto to liczy? Samo kupno używanego lapka gejmingowego kosztowało mnie 3 tysiaki. Na kolejnego poszło już pięć koła. A same gry? Tego już nie liczyłem. Stawiam że za to co wydałem na granie to już bym sobie mógł kupić w miarę porządne auto.

    Czasem sobie dobrze takie rzeczy policzyć - w większości przypadków nic się nie zmieni, ale np. jak ktoś pali papierosy to może być motywując do rzucenia gdy policzy się, że paczka dziennie za 15zł to prawie 5,5 tys zł rocznie, w dziesięć lat to 55 tys, w 30 lat daje to 165 tysięcy złoty.

    Co do samego grania - czemu na laptopie? Mało miejsca w domu? Za te same pieniądze masz dużo lepszy komputer stacjonarny, wygodniejszy i ze sporą zaletą, że nie "łazi" za człowiekiem - siadasz do gry lub pracy to siadasz, wstajesz - koniec Smile
    rogaty
    rogaty


    Liczba postów : 56
    Join date : 25/02/2024

    Ile kosztuje granie? Empty Re: Ile kosztuje granie?

    Pisanie by rogaty Sob Kwi 06 2024, 13:44

    Xard86 napisał:..
    Co do samego grania - czemu na laptopie? Mało miejsca w domu? Za te same pieniądze masz dużo lepszy komputer stacjonarny, wygodniejszy i ze sporą zaletą, że nie "łazi" za człowiekiem - siadasz do gry lub pracy to siadasz, wstajesz - koniec Smile

    Gram na laptopie z podpiętą myszką, klawiaturą i monitorem.
    Może stacjonarny wygodniejszy i szybszy ale laptopa zabieram gdzie chcę i jest bardziej uniwersalny.
    Gdybym kupił stacjonarny do gier to i tak musiałbym dokupić jakiegoś laptopa.
    Już od kilkunastu lat nie używam komputerów stacjonarnych. Z gier, gram tylko w czołgi i do tego laptop mi wystarcza.
    TaihoSan
    TaihoSan


    Liczba postów : 122
    Join date : 10/02/2024

    Ile kosztuje granie? Empty Re: Ile kosztuje granie?

    Pisanie by TaihoSan Sob Kwi 06 2024, 14:32

    Straty (koszty) jakie poniosłem to m.in. wyrwana futryna z drzwiami, rozbita szyba w oknie, uszkodzona kanapa, siniaki na palcach stóp oraz zniszczone klawiatury i myszki. Sąsiedzi na wsi też już wiedzą co to RNG.
    czesio267
    czesio267


    Liczba postów : 136
    Join date : 13/02/2024
    Age : 27
    Skąd : Wiciejów

    Ile kosztuje granie? Empty Re: Ile kosztuje granie?

    Pisanie by czesio267 Sob Kwi 06 2024, 21:54

    Xard86 napisał:
    czesio267 napisał:Ło panie kto to liczy? Samo kupno używanego lapka gejmingowego kosztowało mnie 3 tysiaki. Na kolejnego poszło już pięć koła. A same gry? Tego już nie liczyłem. Stawiam że za to co wydałem na granie to już bym sobie mógł kupić w miarę porządne auto.

    Czasem sobie dobrze takie rzeczy policzyć - w większości przypadków nic się nie zmieni, ale np. jak ktoś pali papierosy to może być motywując do rzucenia gdy policzy się, że paczka dziennie za 15zł to prawie 5,5 tys zł rocznie, w dziesięć lat to 55 tys, w 30 lat daje to 165 tysięcy złoty.

    Co do samego grania - czemu na laptopie? Mało miejsca w domu? Za te same pieniądze masz dużo lepszy komputer stacjonarny, wygodniejszy i ze sporą zaletą, że nie "łazi" za człowiekiem - siadasz do gry lub pracy to siadasz, wstajesz - koniec Smile
    Czemu lapek? Bo nie mam miejsca w domu a po drugie czasem go zabieram z sobą więc wolę coś mobilnego niż stacjonarkę. Co do liczenia i rzucenia grania, nie mam po co tego robić bo i tak mało co teraz wydaje na gry a oprócz tego rozwijam też inne swoje pasję.
    avatar
    DziadekPiotrusiaiRafałka


    Liczba postów : 8
    Join date : 06/03/2024

    Ile kosztuje granie? Empty Re: Ile kosztuje granie?

    Pisanie by DziadekPiotrusiaiRafałka Nie Kwi 07 2024, 12:24

    Jak ktoś ma jaja ze stali to nic nie kosztuje poza czasem i zużyciem prądu.
    Przy obecnym stanie gry wydawanie na nią środków płatniczych jest dla miękiszonów i pojebów.
    Nie ma znaczenia obecnie czy masz wueny na poziomie szympansa, gra ssie i jest crapem.
    GRAMY ZA DARMO I MAMY NA TO WYLANE.

    rogaty and Paythos mówią spadówa!


    Sponsored content


    Ile kosztuje granie? Empty Re: Ile kosztuje granie?

    Pisanie by Sponsored content


      Obecny czas to Pon Maj 20 2024, 12:19