Wszystko o World Of Tanks

Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Niezależne Forum World Of Tanks


+4
Paythos
Xard86
Jerzoo108
Wapniak57
8 posters

    Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie)

    Wapniak57
    Wapniak57


    Liczba postów : 55
    Join date : 14/02/2024

    Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie) - Page 2 Empty Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie)

    Pisanie by Wapniak57 Pią Lut 16 2024, 14:41

    First topic message reminder :

    Od kilku dnia na HBO Max drugi sezon serialu Tokyo Vice. Pierwszy sezon w mojej ocenie bardzo dobry, drugi myślę, że nie będzie gorszy bo to bezpośrednia kontynuacja wątku z pierwszego sezonu, który nie jako został przerwany. Na razie dla przypomnienia oglądam ostatni odcinek pierwszego sezonu bo dość długa przerwa między nimi była :-).

    Dla przeciwwagi nie polecam filmu wojennego Sissu, w tym denerwujący T54 (chyba) nieudolnie przerobiony na jakiś czołg z tamtego czasu i generalnie naiwna fabuła.
    Xard86
    Xard86


    Liczba postów : 152
    Join date : 15/02/2024
    Skąd : Ożarów Mazowiecki

    Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie) - Page 2 Empty Re: Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie)

    Pisanie by Xard86 Czw Mar 21 2024, 08:37

    Paythos napisał:Choć mam złe przeczucia... dam tej serii szansę... z nostalgii

    Nigdy nie byłem fanem tej serii, podobnie jak z Final Fantasy trafialiśmy na siebie w złych momentach, albo się mijaliśmy. Fallout 1 albo 2 dorwałem jako już dosyć starą grę która nie była w stanie przyciągnąć uwagi 13 czy 14-latka w konkurencji z GTA 3, Gothiciem itp... później części od Bugthesdy zupełnie mnie minęły, nie przepadam też za FPP w tego typu grach. Jedyne co ograłem porządnie to na telefonie Fallout Shelter Wink Ale serialowi dam szansę - na razie mają moją ciekawość, od czasu pierwszego The Last of Us mimo, że nigdy nie lubiłem postapo to daje szansę tego typu motywom w grach i filmach.
    TaihoSan
    TaihoSan


    Liczba postów : 122
    Join date : 10/02/2024

    Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie) - Page 2 Empty Re: Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie)

    Pisanie by TaihoSan Pon Mar 25 2024, 10:46

    Serial "3 Body Problem" nakręcony na podstawie powieści. Jak dla mnie dosyć interesujący, nie czytając powieści po drugim odcinku wiedziałem że ludzkość czeka zagłada.

    Revanche25 uważa, że to dobre!

    Paythos
    Paythos


    Liczba postów : 230
    Join date : 26/02/2024
    Age : 53
    Skąd : Pomorze

    Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie) - Page 2 Empty Re: Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie)

    Pisanie by Paythos Wto Mar 26 2024, 05:15


    ... ludzie mają chyba już dość Woke Force Smile_trollface-3
    Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie) - Page 2 A4-Pp-A26-700bwp
    Smile_veryhappy

    TaihoSan uważa, że to dobre!

    Paythos
    Paythos


    Liczba postów : 230
    Join date : 26/02/2024
    Age : 53
    Skąd : Pomorze

    Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie) - Page 2 Empty Re: Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie)

    Pisanie by Paythos Sob Mar 30 2024, 11:22

    Już takich filmów nie robią... cały cykl Iron Eagle to klasyka klasyków Smile_popcorn1
    ... a bez Louis Gossett Jr'a, to już by nie było to... RIP  Smile_honoring
    TaihoSan
    TaihoSan


    Liczba postów : 122
    Join date : 10/02/2024

    Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie) - Page 2 Empty Re: Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie)

    Pisanie by TaihoSan Nie Kwi 14 2024, 20:06

    Film dokumentalny pokazujący jak w 1942 roku z arsenału Aberdeen wysyłane są na złom stare czołgi Renault FT.
    Paythos
    Paythos


    Liczba postów : 230
    Join date : 26/02/2024
    Age : 53
    Skąd : Pomorze

    Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie) - Page 2 Empty Re: Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie)

    Pisanie by Paythos Pon Kwi 22 2024, 21:22


    YFW największa krytyka była od dindunuffing i lewaków, bo biali aktorzy... Starozytni Egipcjanie mieli Indoeuropejskie DNA Smile-tongue

    ... a film fajny.
    Jerzoo108
    Jerzoo108


    Liczba postów : 110
    Join date : 15/02/2024

    Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie) - Page 2 Empty Re: Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie)

    Pisanie by Jerzoo108 Wto Kwi 23 2024, 10:53

    Fallout daje rady. Najlepszy jest Ghul, który imo kradnie show. Na minus asekuracja twórców i tylko osiem odcinków, jakby nie mogli zrobić np. 12 i zamknąć wszystkie wątki...

    @Paythos
    Stary, ale Ty stare numery wyciągasz. Żelaznego Orła na VHS mieliśmy bodaj 3 części. Takich już nie robią.

    Z Netfliksa wypisałem się dość dawno temu, ale i tak ostatnie moje tam poczynania to seriale... koreańskie.
    Polecam szczególnie mocno "Kingdom", przy którym "Walking dead" to cienki barszczyk.
    Do tego "Sweet Home" - horror o typkach zamkniętych w bloku a wszędzie czai się zuo.
    Motyw zemsty i gangsterzy z Korei z plot twistem i całkiem zgrabnymi (i efektownymi) walkami - "My name".
    I jeszcze koreańska drama "Black", jak ktoś lubi dramy i specyfikę tamtejszych produkcji (to ostatnie aplikować należy do każdego serialu z "K"), to moim zdaniem będzie się świetnie bawił.

    Pewnie jeszcze kilka mógłbym wymienić, ale coś nie tak z pamięcią (SKS) i nie pamiętam tytułów.

    No i jeśli dobrze pamiętam jest tam ta perełka:


    PS
    Ponoć fani Wiedźmina na całym świecie... zawiedzieni... bo serial kończy się na 5 sezonach. Smile_trollface-3
    Paythos
    Paythos


    Liczba postów : 230
    Join date : 26/02/2024
    Age : 53
    Skąd : Pomorze

    Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie) - Page 2 Empty Re: Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie)

    Pisanie by Paythos Nie Kwi 28 2024, 10:28

    Jeśli to prawda...
    https://9gag.com/gag/ajPrqmx
    ... to czekam na torenty
    HAARRRRR

    Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie) - Page 2 Fposter-small-wall-texture-square-product-600x600
    TaihoSan
    TaihoSan


    Liczba postów : 122
    Join date : 10/02/2024

    Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie) - Page 2 Empty Re: Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie)

    Pisanie by TaihoSan Sro Maj 01 2024, 20:30

    I nadszedł ten dzień!
    Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie) - Page 2 711-P0-QSgw-GL-AC-SL1500
    Dobre efekty specjalne, mundury i ubrania cywilne raczej dobrze dobrane, fabuła nie jest głupia ale powód nieangażowania się USA jest chyba idiotyczny i nie przemyślany. Najbardziej razi w oczy gra aktorska która jest zbyt teatralna. Po prostu aktorzy bardzo przesadzają w wyrażaniu swoich emocji i jest to nagannie nagminne.

    Paythos uważa, że to dobre!

    TaihoSan
    TaihoSan


    Liczba postów : 122
    Join date : 10/02/2024

    Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie) - Page 2 Empty Re: Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie)

    Pisanie by TaihoSan Pon Maj 06 2024, 11:37

    Tym razem ostrzeżenie dla widzów tego kanału

    Człowiek prowadzący ten kanał lubi wycinać komentarze które podważają kompetencje pana Norberta Bączyka który nie jest wszystkowiedzący ale próbuje takiego udawać.
    Revanche25
    Revanche25


    Liczba postów : 66
    Join date : 29/02/2024
    Age : 37

    Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie) - Page 2 Empty Re: Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie)

    Pisanie by Revanche25 Wto Maj 07 2024, 23:10

    Dobra Pany i Niewiasty (jeśli jakaś tu ze starego forum przy migrowała) jestem po Cyklu Inkwizytorskim Piekary (tak poszło już wszystkie 17 książek) i mam niedosyt, ktoś coś poleci?

    Jerzoo108 uważa, że to dobre!

    Aeternus55
    Aeternus55
    Admin


    Liczba postów : 167
    Join date : 10/02/2024
    Age : 65
    Skąd : Sandomierz

    Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie) - Page 2 Empty Re: Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie)

    Pisanie by Aeternus55 Sro Maj 08 2024, 08:31

    Revanche25 napisał:Dobra Pany i Niewiasty (jeśli jakaś tu ze starego forum przy migrowała) jestem po Cyklu Inkwizytorskim Piekary (tak poszło już wszystkie 17 książek) i mam niedosyt, ktoś coś poleci?  
    Piekara  jest świetny  ja ze swej strony mogę polecić  A.Pilipiuka  jeśli lubisz  s-f fantasy na wesoło i wszystko o Jakubie Wędrowyczy czy seria o warszawskich wampirach. Chyba że już  czytałeś

    Revanche25 uważa, że to dobre!

    Jerzoo108
    Jerzoo108


    Liczba postów : 110
    Join date : 15/02/2024

    Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie) - Page 2 Empty Re: Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie)

    Pisanie by Jerzoo108 Sro Maj 08 2024, 16:09

    Grzędowicz "Pan Lodowego Ogrodu" - dobre.
    Jadowska "Heksalogia o Wiedźmie" - dla bab w sumie, ale świetne czytadło.
    Ćwiek - "Chłopcy" - dobra rzecz.
    Ziemiański - "Achaja", ale bez ostatnich tomów bo to lipton i zabiło serię, która po pierwszych tomach sama lazła w oczy i chciałoby się poczytać jeszcze... jeden rozdział... Szkoda.
    Cholewa - "Algorytm Wojny" - hard sf. Genialne. Ja bym serial o Wierzbie et consortes wciągał nosem i prosiło jeszcze.

    Tyle na szybko z naszych, coś z zagramanicznych:

    Ambercombie - cykl "Pierwsze prawo" - świetna rzecz, świetne postaci i ciekawy świat.
    Jordan - cykl "Koło czasu" - jeśli widziałeś tę marną próbę co to wysmażyli na Amazonie czy gdzie tam, to przeczytaj ten cykl. Zupełnie inna jakość. Już po pierwszym tomie zobaczysz ile wycięli w serialu.

    --
    GWÓŹDŹ PROGRAMU!
    Erikson - Malazańska Księga Poległych - majstersztyk. Czytać, nie marudzić. Fenomenalny cykl. Jeśłi lubiłeś "Czarną Kompanię" Cooka, to tym bardziej łykniesz jak gęś kluski. Serio. To jedna z rzeczy, które musisz przeczytać zanim zejdziesz z tego padołu łez.

    SF:
    Weber - cykl "Honor Harrington"... cóż mogę powiedzieć, wsiąkłem. Miejscami patos i naiwność bije po oczach tak, że nawet zamknięcie ich nic nie pomaga... ale to fajny cykl. Szkoda, że space oper tak maławo na rynku.
    Curie - cykl "Hayden War" - czytadło. Dosyć dobre.

    GWÓŹDŹ PROGAMU SF:
    Simmons - cykl "Hyperion" - Genialne. Po prostu.

    Nie wiem co z tego czytałeś, ale to tak na szybko... z tego co sam czytałem.
    W każdym bądź razie, jak się opowiesz co z tego czytałeś a co nie i doprecyzujesz czego szukasz to pogrzebię w swoich katalogach, bo mam tego typu książek od wuja do kolan... tylko, że niektóre z nich są dla wytrawnego czytelnika... zbyt miałkie, naiwne albo zwyczajnie niestrawne.
    W każdym bądź razie zawsze możesz sięgnąć do klasyków: Aasimov, Strugaccy, Cook, Le Guin, Zelazny, Gibson, Clarke, Heinlein, Dick, Anderson... i wielu, wielu innych. Na ich książkach i cyklach nie sposób się zawieść.

    woronov and Revanche25 uważają, że to dobre!

    Aeternus55
    Aeternus55
    Admin


    Liczba postów : 167
    Join date : 10/02/2024
    Age : 65
    Skąd : Sandomierz

    Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie) - Page 2 Empty Re: Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie)

    Pisanie by Aeternus55 Sro Maj 08 2024, 16:49

    Mi się podoba  powrót Karmazynowej Gwardii związanej z Malazańczykami 
    Co do Ziemiańskiego  to  Achaja  jest ok pierwsze  3 tomy ale  najbardziej sobie  cenię  Zapach Szkła (zbiór mikro powieśći ) No wymieniłeś  samych moich ulubionych klasyków
    Jerzoo108
    Jerzoo108


    Liczba postów : 110
    Join date : 15/02/2024

    Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie) - Page 2 Empty Re: Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie)

    Pisanie by Jerzoo108 Sro Maj 08 2024, 17:17

    Ziemiański tak bardzo chciał Wielkiej Polszy, że koniecznie musiał popełnić takie barachło. Po tym jak zabił tę serię nic już od niego nie czytam. Foch! Very Happy
    Książek Dukaja nie trawię. Kilka razy zaczynałem i jakoś tak nie wiem... nie leży mi.
    Poza tym na rynku jest od cholery cyklów dla kobiet, takich jak ten Jadowskiej. Niektóre są nawet zjadliwe.
    Pojawiła się też na rynku seria Star Wars z cyklu "Wielka Republika"... omijać szerokim łukiem bo to pisane dla dzieci w wieku szkolnym. Czytałem i kląłem jak szewc, taki tam język, postaci czy historyje... Tak wiele się po tym spodziewałem, że czytając czułem się jakby mi ktoś pluł w twarz. Tfu! Niesmaku już nic nie zmyje.
    Aeternus55
    Aeternus55
    Admin


    Liczba postów : 167
    Join date : 10/02/2024
    Age : 65
    Skąd : Sandomierz

    Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie) - Page 2 Empty Re: Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie)

    Pisanie by Aeternus55 Sro Maj 08 2024, 17:24

    Nie  wiem co chciał Ziemiański  ale  Zapach Szkła   czyta  się   jak dla mnie świetnie , szczególnie  Waniliowe pola Wrocławia  czy Autobahn nach Posen. Ja nie  mogłem się  oderwać od tej książki I  Zapach szkła  powstał  bodajże  przed pierwszą  trylogią  Achai 
    Zapomnieliśmy też  o Wiedźminie  Sapkowskiego
    Paythos
    Paythos


    Liczba postów : 230
    Join date : 26/02/2024
    Age : 53
    Skąd : Pomorze

    Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie) - Page 2 Empty Re: Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie)

    Pisanie by Paythos Nie Maj 12 2024, 17:57

    Zapowiada się dobrze...

    Revanche25 uważa, że to dobre!


    Sponsored content


    Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie) - Page 2 Empty Re: Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie)

    Pisanie by Sponsored content


      Obecny czas to Pon Maj 20 2024, 12:00