Wszystko o World Of Tanks

Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Niezależne Forum World Of Tanks


+6
MaciekRS1
rogaty
wojtek_pl1
woronov
Xard86
TankerDomi
10 posters

    Zmieniony "Okres służby" czyli zdobądź Carro 45t

    TankerDomi
    TankerDomi


    Liczba postów : 46
    Join date : 16/02/2024

    Zmieniony "Okres służby" czyli zdobądź Carro 45t - Page 2 Empty Zmieniony "Okres służby" czyli zdobądź Carro 45t

    Pisanie by TankerDomi Wto Kwi 02 2024, 10:02

    First topic message reminder :

    Pełna treść na stronie https://worldoftanks.eu/pl/news/general-news/tour-of-duty-revamped/
    rogaty
    rogaty


    Liczba postów : 56
    Join date : 25/02/2024

    Zmieniony "Okres służby" czyli zdobądź Carro 45t - Page 2 Empty Re: Zmieniony "Okres służby" czyli zdobądź Carro 45t

    Pisanie by rogaty Sro Kwi 17 2024, 10:01

    wojtek_pl1 napisał:Taa... 544 dni robienia misji aby dojść do czołgu. Co za idiota w WG to wymyślił ?
    Czołgi to robisz w drzewkach. Ten trzeba traktować czołg jako dodatek.
    Czołg nie jest jakiś mega dobry. Gdyby był za łatwo dostępny zaraz by się zaczęły narzekania jak w przypadku Patton the tank.
    Jest całkiem możliwe, że pojawią się jakieś ewenty które pomogą w szybszym ukończeniu misji - podobnie jak w przepustce.

    Równie dobrze można ponarzekać na czołgi drzewkowe - co za idiota to wymyślił? Ile lat trzeba grać aby je wszystkie zdobyć? Wink

    TaihoSan and Hieronim_Berbelek uważają, że to dobre!

    avatar
    MaciekRS1


    Liczba postów : 27
    Join date : 16/02/2024

    Zmieniony "Okres służby" czyli zdobądź Carro 45t - Page 2 Empty Re: Zmieniony "Okres służby" czyli zdobądź Carro 45t

    Pisanie by MaciekRS1 Sro Kwi 17 2024, 10:18

    Ot taka nowa kampania.
    Ja 279 jeszcze do tej pory nie zdobyłem, misje się robią przypadkowo, ot czasem jakaś wpadnie i mam czasami jakiś bonus w grze bez zbędnego stresu.

    Ale ogromnym minusem jest to że zaorano klany które sobie po prostu były, bonusiki z okresu służby wpadały, czasem jakaś rezerwa odpalona. Teraz to wszystko znika, i jesli WG myśli że tym ZMUSI ludzi do bardziej aktywnej gry to się grubo mylą, znowu stracą ileś tam graczy.


    Ostatnio zmieniony przez MaciekRS1 dnia Sro Kwi 17 2024, 10:21, w całości zmieniany 1 raz

    wojtek_pl1 uważa, że to dobre!

    Wapniak57
    Wapniak57


    Liczba postów : 55
    Join date : 14/02/2024

    Zmieniony "Okres służby" czyli zdobądź Carro 45t - Page 2 Empty Re: Zmieniony "Okres służby" czyli zdobądź Carro 45t

    Pisanie by Wapniak57 Sro Kwi 17 2024, 10:21

    Mnie tam bardziej chodzi o te ,,dobra" co się zdobywa, glównie części i przydatne dyrektywy.

    wojtek_pl1 uważa, że to dobre!

    TaihoSan
    TaihoSan


    Liczba postów : 122
    Join date : 10/02/2024

    Zmieniony "Okres służby" czyli zdobądź Carro 45t - Page 2 Empty Re: Zmieniony "Okres służby" czyli zdobądź Carro 45t

    Pisanie by TaihoSan Sro Kwi 17 2024, 11:25

    MaciekRS1 napisał:Ot taka nowa kampania.
    Ja 279 jeszcze do tej pory nie zdobyłem, misje się robią przypadkowo, ot czasem jakaś wpadnie i mam czasami jakiś bonus w grze bez zbędnego stresu.

    Ale ogromnym minusem jest to że zaorano klany które sobie po prostu były, bonusiki z okresu służby wpadały, czasem jakaś rezerwa odpalona. Teraz to wszystko znika, i jesli WG myśli że tym ZMUSI ludzi do bardziej aktywnej gry to się grubo mylą, znowu stracą ileś tam graczy.
    Kolejna zmiana która potwierdza spiskową teorię że twórcy gry nie znają swojej gry.

    MaciekRS1 uważa, że to dobre!

    rogaty
    rogaty


    Liczba postów : 56
    Join date : 25/02/2024

    Zmieniony "Okres służby" czyli zdobądź Carro 45t - Page 2 Empty Re: Zmieniony "Okres służby" czyli zdobądź Carro 45t

    Pisanie by rogaty Sro Kwi 17 2024, 12:08

    MaciekRS1 napisał:..
    Ale ogromnym minusem jest to że zaorano klany które sobie po prostu były..
    Akurat z tym bym polemizował.
    Zamysłem tworzenia klanów była wspólna gra.
    Skoro były klany które nie uprawiały gry zespołowej to po co utrzymywać fikcję.
    Teraz bycie w klanie nie będzie miało sensu jeżeli ktoś chce grać jedynie randomy.
    Albo inaczej - można tkwić w klanie ale korzyści z gry solo będą mniejsze.
    Moim zdaniem to jest na plus.
    A czy więcej graczy zacznie grać kolanówki - chyba nie.


    woronov
    woronov


    Liczba postów : 469
    Join date : 15/02/2024
    Skąd : Colchester

    Zmieniony "Okres służby" czyli zdobądź Carro 45t - Page 2 Empty Re: Zmieniony "Okres służby" czyli zdobądź Carro 45t

    Pisanie by woronov Sro Kwi 17 2024, 20:56

    Mi też żal tych rezerw ale @rogaty ma racje. Po coś te klany są i powiny promować grę zespołową.
    Czy w tej chwili promują to inna sprawa. Zdaje sie, że WG też za dobrze nie wie co zaoferować klanom i próbują raz tak, a raz siak. Kiedyś było CW, teraz jest twierdza, są manewry co jakiś czas i zmiany w okresie służby.
    Poprzedni system zdobywania rezerw jednak zdegradował wartość klanów. Może to jest dobry pierwszy krok w kierunku poprawy ich wartości w systemie gry.
    MAKE CW GREAT AGAIN!!!

    Xard86 and rogaty uważają, że to dobre!

    wojtek_pl1
    wojtek_pl1


    Liczba postów : 52
    Join date : 18/02/2024

    Zmieniony "Okres służby" czyli zdobądź Carro 45t - Page 2 Empty Re: Zmieniony "Okres służby" czyli zdobądź Carro 45t

    Pisanie by wojtek_pl1 Czw Kwi 18 2024, 08:14

    rogaty napisał:
    wojtek_pl1 napisał:Taa... 544 dni robienia misji aby dojść do czołgu. Co za idiota w WG to wymyślił ?
    Czołgi to robisz w drzewkach. Ten trzeba traktować czołg jako dodatek.
    Czołg nie jest jakiś mega dobry. Gdyby był za łatwo dostępny zaraz by się zaczęły narzekania jak w przypadku Patton the tank.
    To też na czołgu mi niespecjalnie zależy, bardziej na tych nagrodach, które są po drodze. Ciekawe jak daleko zajdę zanim WG zrobi reset.

    MaciekRS1 and rogaty uważają, że to dobre!

    TaihoSan
    TaihoSan


    Liczba postów : 122
    Join date : 10/02/2024

    Zmieniony "Okres służby" czyli zdobądź Carro 45t - Page 2 Empty Re: Zmieniony "Okres służby" czyli zdobądź Carro 45t

    Pisanie by TaihoSan Czw Kwi 18 2024, 10:06

    wojtek_pl1 napisał:
    rogaty napisał:
    wojtek_pl1 napisał:Taa... 544 dni robienia misji aby dojść do czołgu. Co za idiota w WG to wymyślił ?
    Czołgi to robisz w drzewkach. Ten trzeba traktować czołg jako dodatek.
    Czołg nie jest jakiś mega dobry. Gdyby był za łatwo dostępny zaraz by się zaczęły narzekania jak w przypadku Patton the tank.
    To też na czołgu mi niespecjalnie zależy, bardziej na tych nagrodach, które są po drodze. Ciekawe jak daleko zajdę zanim WG zrobi reset.
    Ja przedwczoraj zrobiłem reset bo wywaliłem wota z dysku. To gówno jest w obecnej formie nie grywalne.

    Paythos uważa, że to dobre!

    King__of__war mówi spadówa!

    wojtek_pl1
    wojtek_pl1


    Liczba postów : 52
    Join date : 18/02/2024

    Zmieniony "Okres służby" czyli zdobądź Carro 45t - Page 2 Empty Re: Zmieniony "Okres służby" czyli zdobądź Carro 45t

    Pisanie by wojtek_pl1 Czw Kwi 18 2024, 10:14

    TaihoSan napisał:
    Ja przedwczoraj zrobiłem reset bo wywaliłem wota z dysku. To gówno jest w obecnej formie nie grywalne.
    Coś w tym jest. Ilość graczy, którzy nie wiedzą, z której strony lufa strzela ale muszą grać na wysokich tierach jest porażająca. Albo to wszystko boty z 40 - 50 tysięcy bitew ale WN8 na poziomie 468... Mad
    rogaty
    rogaty


    Liczba postów : 56
    Join date : 25/02/2024

    Zmieniony "Okres służby" czyli zdobądź Carro 45t - Page 2 Empty Re: Zmieniony "Okres służby" czyli zdobądź Carro 45t

    Pisanie by rogaty Czw Kwi 18 2024, 16:43

    wojtek_pl1 napisał:
    TaihoSan napisał:
    Ja przedwczoraj zrobiłem reset bo wywaliłem wota z dysku. To gówno jest w obecnej formie nie grywalne.
    Coś w tym jest. Ilość graczy, którzy nie wiedzą, z której strony lufa strzela ale muszą grać na wysokich tierach jest porażająca. Albo to wszystko boty z 40 - 50 tysięcy bitew ale WN8 na poziomie 468... Mad

    Większość graczy łagodnie to określając w WOT nie wymiata.
    Więc dużego wyboru w tym temacie nie ma - lepiej aby tacy jak TaihoSan odeszli z gry niż wygasić grę z powodu braku graczy(jacy oni by nie byli)

    Pominę taki drobny szczegół, że najbardziej narzekają na sojuszników gracze którzy nie chcą grać plutonów i klanówek.
    Czyli trybów które wymagają współpracy i pozwalają na dobór składu.
    Xard86
    Xard86


    Liczba postów : 152
    Join date : 15/02/2024
    Skąd : Ożarów Mazowiecki

    Zmieniony "Okres służby" czyli zdobądź Carro 45t - Page 2 Empty Re: Zmieniony "Okres służby" czyli zdobądź Carro 45t

    Pisanie by Xard86 Pią Kwi 19 2024, 08:28

    rogaty napisał:
    Większość graczy łagodnie to określając w WOT nie wymiata.

    Tomato.gg dodało parę ciekawych statystyk w kwestii tego jak gracze wymiatają w WoTa:  https://tomato.gg/server-stats/EU

    Można z tego sporo "ciekawych" rzeczy wyczytać - np. odsiewając totalnych początkujących i zostawiając tylko tych którzy rozegrali minimum 3K bitew - ponad 25% gra na mniej niż 47% WR i 700WN8. Czyli statystycznie w drużynie mamy 3 do 4 graczy którzy niespecjalnie ogarniają temat...

    rogaty uważa, że to dobre!

    Paythos
    Paythos


    Liczba postów : 230
    Join date : 26/02/2024
    Age : 53
    Skąd : Pomorze

    Zmieniony "Okres służby" czyli zdobądź Carro 45t - Page 2 Empty Re: Zmieniony "Okres służby" czyli zdobądź Carro 45t

    Pisanie by Paythos Pią Kwi 19 2024, 09:14

    Albo grają For Fun...
    Spoiler:
    rogaty
    rogaty


    Liczba postów : 56
    Join date : 25/02/2024

    Zmieniony "Okres służby" czyli zdobądź Carro 45t - Page 2 Empty Re: Zmieniony "Okres służby" czyli zdobądź Carro 45t

    Pisanie by rogaty Pią Kwi 19 2024, 10:16

    Xard86 napisał:
    rogaty napisał:
    Większość graczy łagodnie to określając w WOT nie wymiata.

    Tomato.gg dodało parę ciekawych statystyk w kwestii tego jak gracze wymiatają w WoTa:  https://tomato.gg/server-stats/EU

    Można z tego sporo "ciekawych" rzeczy wyczytać - np. odsiewając totalnych początkujących i zostawiając tylko tych którzy rozegrali minimum 3K bitew - ponad 25% gra na mniej niż 47% WR i 700WN8. Czyli statystycznie w drużynie mamy 3 do 4 graczy którzy niespecjalnie ogarniają temat...
    Ale dlaczego chcesz ich odsiewać - zostaw, przecież oni też są losowani do rozgrywek i mają wpływ na to ile czekamy na grę.
    Wywalmy wszystkich którzy mają WR poniżej 50 i serwer będzie idealny Wink
    .. o ile ktoś będzie chciał jeszcze grać czekając na każdą bitwę po 10min..

    A kiedy już wyczyścimy serwer z około 60% graczy i wejdziemy do statystyk, ponownie okaże się, że jakiś procent ma poniżej 47-50%WR Wink
    Bo przecież zawsze kiedy ktoś wygrywa to inny musi przegrać.
    Nawet jeżeli ilość wygranych i przegranych będzie podobna, to remisy wpłyną na obniżenie WR poniżej 50%.

    Tylko nadal uważam, że randomy nie są dobrym miejscem dla osób nastawionych na grę drużynową.
    Oczekujesz gry drużynowej - graj kolanówki.
    czesio267
    czesio267


    Liczba postów : 136
    Join date : 13/02/2024
    Age : 27
    Skąd : Wiciejów

    Zmieniony "Okres służby" czyli zdobądź Carro 45t - Page 2 Empty Re: Zmieniony "Okres służby" czyli zdobądź Carro 45t

    Pisanie by czesio267 Pią Kwi 19 2024, 20:51

    woronov napisał:Mi też żal tych rezerw ale @rogaty ma racje. Po coś te klany są i powiny promować grę zespołową.
    Czy w tej chwili promują to inna sprawa. Zdaje sie, że WG też za dobrze nie wie co zaoferować klanom i próbują raz tak, a raz siak. Kiedyś było CW, teraz jest twierdza, są manewry co jakiś czas i zmiany w okresie służby.
    Poprzedni system zdobywania rezerw jednak zdegradował wartość klanów. Może to jest dobry pierwszy krok w kierunku poprawy ich wartości w systemie gry.
    MAKE CW GREAT AGAIN!!!

    Żeby teraz prowadzić klan to musisz być albo sławny tak jak np: cygan, multi albo janczu, albo mieć klan który jest sławny np: Nisza. A takie małe klany jak mój to nic nie mają do zaoferowania oprócz gry. Więc już od dawna te mniejsze klany wymierają
    avatar
    MaciekRS1


    Liczba postów : 27
    Join date : 16/02/2024

    Zmieniony "Okres służby" czyli zdobądź Carro 45t - Page 2 Empty Re: Zmieniony "Okres służby" czyli zdobądź Carro 45t

    Pisanie by MaciekRS1 Pią Kwi 19 2024, 20:59

    Grałem bitwy klanowe w czasach gdy można było zajmowac prowincje i wpadało do skarbca klanu nieco golda. Owszem klan był średni więc nie mogliśmy się pchać na jakieś bogate prowincje ale mieliśmy fun zajmując takie w sam raz dla nas.
    Potem WG tak kombinował i zabierał że to wszystko poszło do kosza, potem jakieś twierdze które w sumie nic nie dają i darowałem sobie nawet próby grania klanówek. Coś co mi nie daje funu a może być stresujące nie jest dla mnie celem GRY (bo to ma być jednak rozrywka).

    A teraz WG nawet likwiduje powód dla którego warto w ogóle być w klanie.

    woronov uważa, że to dobre!

    rogaty
    rogaty


    Liczba postów : 56
    Join date : 25/02/2024

    Zmieniony "Okres służby" czyli zdobądź Carro 45t - Page 2 Empty Re: Zmieniony "Okres służby" czyli zdobądź Carro 45t

    Pisanie by rogaty Pią Kwi 19 2024, 21:32

    MaciekRS1 napisał:Grałem bitwy klanowe w czasach gdy można było zajmowac prowincje i wpadało do skarbca klanu nieco golda. Owszem klan był średni więc nie mogliśmy się pchać na jakieś bogate prowincje ale mieliśmy fun zajmując takie w sam raz dla nas.
    Potem WG tak kombinował i zabierał że to wszystko poszło do kosza, potem jakieś twierdze które w sumie nic nie dają i darowałem sobie nawet próby grania klanówek. Coś co mi nie daje funu a może być stresujące nie jest dla mnie celem GRY (bo to ma być jednak rozrywka).

    A teraz WG nawet likwiduje powód dla którego warto w ogóle być w klanie.

    W każdą sobotę gramy gry wojenne. Mimo że jestem słabym graczem wpada co tydzień 600-1200golda.
    Równowartość kilku piw ale atmosfera w grze jest przyjazna, to czemu nie?

    woronov
    woronov


    Liczba postów : 469
    Join date : 15/02/2024
    Skąd : Colchester

    Zmieniony "Okres służby" czyli zdobądź Carro 45t - Page 2 Empty Re: Zmieniony "Okres służby" czyli zdobądź Carro 45t

    Pisanie by woronov Pią Maj 10 2024, 21:03

    Skill nawołuje do buntu 4274788354

    TaihoSan uważa, że to dobre!

    TaihoSan
    TaihoSan


    Liczba postów : 122
    Join date : 10/02/2024

    Zmieniony "Okres służby" czyli zdobądź Carro 45t - Page 2 Empty Re: Zmieniony "Okres służby" czyli zdobądź Carro 45t

    Pisanie by TaihoSan Pią Maj 10 2024, 21:15

    Odkryłem dopiero jeden region bo gram raz na dwa, trzy dni więc wszystkie ścieżki zrobię za może dwa lata Zmieniony "Okres służby" czyli zdobądź Carro 45t - Page 2 1f60b
    woronov
    woronov


    Liczba postów : 469
    Join date : 15/02/2024
    Skąd : Colchester

    Zmieniony "Okres służby" czyli zdobądź Carro 45t - Page 2 Empty Re: Zmieniony "Okres służby" czyli zdobądź Carro 45t

    Pisanie by woronov Pią Maj 10 2024, 21:30

    TaihoSan napisał:Odkryłem dopiero jeden region bo gram raz na dwa, trzy dni więc wszystkie ścieżki zrobię za może dwa lata  Zmieniony "Okres służby" czyli zdobądź Carro 45t - Page 2 1f60b

    Panie, ja już jestem na trzecim od wczoraj Razz

    TaihoSan uważa, że to dobre!

    Xard86
    Xard86


    Liczba postów : 152
    Join date : 15/02/2024
    Skąd : Ożarów Mazowiecki

    Zmieniony "Okres służby" czyli zdobądź Carro 45t - Page 2 Empty Re: Zmieniony "Okres służby" czyli zdobądź Carro 45t

    Pisanie by Xard86 Pon Maj 13 2024, 09:26

    Patrząc po paru tygodniach, to w tych wszystkich zmianach największym chamstwem i drobnomieszczaństwem ze strony WG jest konieczność ręcznego odbierania punktów za misje. Obrzydliwy pomysł lub fatalne niedopatrzenie... tak czy inaczej WG w pełnej formie...

    Na plus - po pierwszej fali szaleństwa plutonów na randomach teraz sytuacja się uspokoiła i może tylko trochę częściej są niż do tej pory, ale to nie jest po 2-3 na stronę jak w pierwszych dniach. Choć czy to plus, że mogli coś potencjalnie popsuć a jednak nie popsuli...

    Samo sedno zmian jest oczywiste - bez rezerw ciężej będzie grindować czołgi i spiąć wszystko kredytami, a to potencjalnie zwiększa sprzedaż KP itd. Ale przy okazji chyba wywali do góry nogami całą grę klanową - nowego klanu nie da rady założyć, utrzymać klan będzie ciężko i zostanie te kilkaset klanów grających "profesjonalnie" ale czy dla nich będzie się opłacało dawać jakieś mapy globalne, opracowywać czołgi-nagrody typu Cheif?

    woronov uważa, że to dobre!


    Sponsored content


    Zmieniony "Okres służby" czyli zdobądź Carro 45t - Page 2 Empty Re: Zmieniony "Okres służby" czyli zdobądź Carro 45t

    Pisanie by Sponsored content


      Obecny czas to Pon Maj 20 2024, 11:48