Wszystko o World Of Tanks

Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Niezależne Forum World Of Tanks


+6
Wapniak57
Xard86
Revanche25
woronov
TankerDomi
Maximus ONE
10 posters

    Ban czy na bank nie można się odwołać?

    avatar
    Maximus ONE


    Liczba postów : 11
    Join date : 30/03/2024

    Ban czy na bank nie można się odwołać? Empty Ban czy na bank nie można się odwołać?

    Pisanie by Maximus ONE Wto Kwi 02 2024, 11:21

    W sumie to nie wiem sam czego mam oczekiwać po tym poście.

    Do tej pory powiedziałbym, ze jak ktoś dostał bana to sam sobie jest winien - wie jakie są zasady.
    No i trafia to mnie - bach.
    Szach mat.
    Napisałem na support - widzę, ze mają sztampę i generalnie to nawet ich to odwołanie nie obchodzi.
    No i co gdzie się odwołać.
    W sumie oczywiście można przestać grać lub grać od nowa.
    Tylko mnie to tak po ludzku wnerwia.
    Nie żebym miał jakiegoś pierdolca na punkcie WOT-a, pykałem sobie nie nerwowo od 2018 - REDalert_titan
    Jedyne czego używałem to Aslain - bezpieczna sprawa.
    No to mogą sobie mówić o banach - co mnie to.
    Jednak nie.
    Z jednej strony oglądasz YT i mowa o tym, ze nic nie robią z chamstwem graczy - nie raz ktoś dla jaj kogoś wypycha czy psuje grę.
    Z drugiej pizdną Ci bana i szast prast.
    Może te bany nie mają nic wspólnego z zachowaniem graczy - może bardziej chodzi o finanse WOT?
    Przepadają zakupione premki - wprawdzie nie mam dużo.
    Rezerwy, złoto, skrzynie.
    Może to jest ważniejsze - mam wrażenie, WG bardziej oszukuje niż gracze.
    Z uwagi, ze WG nie udostępnia żadnej drogi odwoławczej - zacznę od UoIKIK-u
    Bo mam nieodparte wrażenie, ze to WG jest największym oszustem
    TankerDomi
    TankerDomi


    Liczba postów : 45
    Join date : 16/02/2024

    Ban czy na bank nie można się odwołać? Empty Re: Ban czy na bank nie można się odwołać?

    Pisanie by TankerDomi Wto Kwi 02 2024, 12:20

    Osobą która dostała ban i okazało się że nie słusznie był x4ec. Możesz próbować się z nim skontaktować jak to odkręcił.
    avatar
    Maximus ONE


    Liczba postów : 11
    Join date : 30/03/2024

    Ban czy na bank nie można się odwołać? Empty Re: Ban czy na bank nie można się odwołać?

    Pisanie by Maximus ONE Wto Kwi 02 2024, 14:45

    Napisałem do niego, zobaczymy co będzie grane.
    woronov
    woronov


    Liczba postów : 412
    Join date : 15/02/2024
    Skąd : Colchester

    Ban czy na bank nie można się odwołać? Empty Re: Ban czy na bank nie można się odwołać?

    Pisanie by woronov Wto Kwi 02 2024, 20:37

    Wydawało mi się, że oni(WG) te bany stopniują i zanim dostanie się na stałe, to jest jakiś czasowy.
    Dopiero później dają perma.
    Revanche25
    Revanche25


    Liczba postów : 62
    Join date : 29/02/2024
    Age : 37

    Ban czy na bank nie można się odwołać? Empty Re: Ban czy na bank nie można się odwołać?

    Pisanie by Revanche25 Wto Kwi 02 2024, 22:12

    Maximus ONE napisał:
    Jedyne czego używałem to Aslain - bezpieczna sprawa.
    Nie, nigdy nie był bezpieczny, zawierał i zawiera mody uważane przez niektórych za kontrowersyjne.
    avatar
    Maximus ONE


    Liczba postów : 11
    Join date : 30/03/2024

    Ban czy na bank nie można się odwołać? Empty Re: Ban czy na bank nie można się odwołać?

    Pisanie by Maximus ONE Wto Kwi 02 2024, 23:23

    woronov napisał:Wydawało mi się, że oni(WG) te bany stopniują i zanim dostanie się na stałe, to jest jakiś czasowy.
    Dopiero później dają perma.

    Mnie też - ale jak widać specjalni żłoczyńcy są doświadczani szczególnie - a ja czuję się jak wioskowy głupek - bo jak palisz gdzie Ci nie wolno to jak cię złapią to przynajmniej się najarałeś Smile
    avatar
    Maximus ONE


    Liczba postów : 11
    Join date : 30/03/2024

    Ban czy na bank nie można się odwołać? Empty Re: Ban czy na bank nie można się odwołać?

    Pisanie by Maximus ONE Wto Kwi 02 2024, 23:25

    Revanche25 napisał:
    Maximus ONE napisał:
    Jedyne czego używałem to Aslain - bezpieczna sprawa.
    Nie, nigdy nie był bezpieczny, zawierał i zawiera mody uważane przez niektórych za kontrowersyjne.

    Sami napisali, że jedyne bezpieczne miejsce to wgmods Sad
    Revanche25
    Revanche25


    Liczba postów : 62
    Join date : 29/02/2024
    Age : 37

    Ban czy na bank nie można się odwołać? Empty Re: Ban czy na bank nie można się odwołać?

    Pisanie by Revanche25 Sro Kwi 03 2024, 00:05

    Maximus ONE napisał:
    Revanche25 napisał:
    Maximus ONE napisał:
    Jedyne czego używałem to Aslain - bezpieczna sprawa.
    Nie, nigdy nie był bezpieczny, zawierał i zawiera mody uważane przez niektórych za kontrowersyjne.

    Sami napisali, że jedyne bezpieczne miejsce to wgmods Sad

    Tia, do poczytania póki jeszcze jest.
    woronov
    woronov


    Liczba postów : 412
    Join date : 15/02/2024
    Skąd : Colchester

    Ban czy na bank nie można się odwołać? Empty Re: Ban czy na bank nie można się odwołać?

    Pisanie by woronov Sro Kwi 03 2024, 23:50

    A może nie o mody chodzi?
    https://worldoftanks.eu/pl/content/guide/fair_play/
    Tu jest link z innymi przewinienami za które można dostać bana.
    Jeżeli nic Ci tu nie pasuje, to może ktoś miał dostęp do Twojego konta i coś zamieszał, a teraz Ty ponosisz konsekwencje.
    Xard86
    Xard86


    Liczba postów : 138
    Join date : 15/02/2024
    Skąd : Ożarów Mazowiecki

    Ban czy na bank nie można się odwołać? Empty Re: Ban czy na bank nie można się odwołać?

    Pisanie by Xard86 Czw Kwi 04 2024, 10:16

    woronov napisał:A może nie o mody chodzi?
    https://worldoftanks.eu/pl/content/guide/fair_play/
    Tu jest link z innymi przewinienami za które można dostać bana.
    Jeżeli nic Ci tu nie pasuje, to może ktoś miał dostęp do Twojego konta i coś zamieszał, a teraz Ty ponosisz konsekwencje.

    Z tej listy zakazanych modów najłatwiej chyba złapać się na:

    • Modyfikacje, alarmujące, kiedy wykryte pojazdy przeładowują lub informujące o czasie przeładowania pojazdów przeciwnika.

    Nie wydaje się to zbyt szkodliwe, a bardzo często ludzie mają nawet takie co to na czat wrzucają informację typu "SPG M44 strzeliła we mnie i będzie przeładowywać przez ok. 18s". Cała reszta z listy to oczywiste oszustwa i trzeba mocno nie pomyśleć żeby nie zauważyć że jest to łamanie zasad.
    avatar
    Maximus ONE


    Liczba postów : 11
    Join date : 30/03/2024

    Ban czy na bank nie można się odwołać? Empty Re: Ban czy na bank nie można się odwołać?

    Pisanie by Maximus ONE Czw Kwi 04 2024, 10:54


    • Modyfikacje, alarmujące, kiedy wykryte pojazdy przeładowują lub informujące o czasie przeładowania pojazdów przeciwnika.

    Nie wydaje się to zbyt szkodliwe, a bardzo często ludzie mają nawet takie co to na czat wrzucają informację typu "SPG M44 strzeliła we mnie i będzie przeładowywać przez ok. 18s". Cała reszta z listy to oczywiste oszustwa i trzeba mocno nie pomyśleć żeby nie zauważyć że jest to łamanie zasad.[/quote]

    Pewien jestem że takiej nie miałem.
    Zresztą wiadomo, ze człowiek nie ma wszystkiego z takiego kombajnu jak Aslain.
    To jak już tam coś jest to nie powinno być problematyczne.
    Jak już raz sobie coś ustawiłem, to nie zmieniałem tego miesiącami.
    W końcu frajda jest z gry a nie z ciągłego odhaczania boxów.

    Już doszło do mnie że mogę skoczyć WG.
    Pytanie na które muszę sobie odpowiedzieć.
    To co dalej.
    Już dla sportu poinformuje Uokik, bo lecą ze mną ewidentnie w kulki.
    Nie bo nie i tyle - nie ma się do kogo odwołać Sad
    Co z czołgami które kupiłem?

    Powiedzmy, a co jak będę grał dalej?
    Czy nawet granie bez modów coś mi gwarantuje?
    Siedzę i cały czas rozkminiam co takiego odwaliłem Sad
    Xard86
    Xard86


    Liczba postów : 138
    Join date : 15/02/2024
    Skąd : Ożarów Mazowiecki

    Ban czy na bank nie można się odwołać? Empty Re: Ban czy na bank nie można się odwołać?

    Pisanie by Xard86 Czw Kwi 04 2024, 13:04

    Maximus ONE napisał:
    Co z czołgami które kupiłem?

    Powiedzmy, a co jak będę grał dalej?
    Czy nawet granie bez modów coś mi gwarantuje?
    Siedzę i cały czas rozkminiam co takiego odwaliłem Sad

    Nie kupiłeś czołgów tylko prawo do korzystania z nich, które pod pewnymi warunkami może wygasnąć.

    Tak czy tak ja bym nie odpuszczał - na spokojnie napisać wiadomość z prośbą o wyjaśnienie i sugestią że jesteś gotów zapytać UOKiK o poradę w tej kwestii - większość firm na coś takiego mięknie tak że żadna niebieska tabletka nie da rady Wink Bo jak dla mnie - nawet jak faktycznie zawiniłeś to powinni konkretnie wskazać w jaki sposób, najpierw powinien też być 7 dniowy ban ostrzegawczy. A dalej - jeżeli mod który sprawił problem faktycznie pochodził z paczki Aslaina to można walczyć dalej bo paczka jest dostępna na oficjalnej stronie z zatwierdzonymi modami.

    Revanche25 uważa, że to dobre!

    Revanche25
    Revanche25


    Liczba postów : 62
    Join date : 29/02/2024
    Age : 37

    Ban czy na bank nie można się odwołać? Empty Re: Ban czy na bank nie można się odwołać?

    Pisanie by Revanche25 Czw Kwi 04 2024, 16:03

    Xard86 napisał:
    , najpierw powinien też być 7 dniowy ban ostrzegawczy.

    O ile go nie przegapił, dla głównego konta wiadomości od WG przychodzą normalnie, a dla jednego konta rekruta praktycznie od początku lądują w folderze spam.
    avatar
    Maximus ONE


    Liczba postów : 11
    Join date : 30/03/2024

    Ban czy na bank nie można się odwołać? Empty Re: Ban czy na bank nie można się odwołać?

    Pisanie by Maximus ONE Pią Kwi 05 2024, 12:31

    Jak się coś zmieni - dam znać.
    Bo uważam, że odpowiedzieli mi na zasadzie - nie odpowiadamy za płaszcze, ale Pan musi zapłacić za nowy Sad
    "Drogi REDalert_Titan,

    Dziękujemy za kontakt ze Wsparciem Wargaming odnośnie zawieszenia konta.

    Od czasu wprowadzenia naszej Polityki Fair Play, przyglądamy się z bliska naszej grze pod kątem używania nieuczciwych modyfikacji, tak jak to opisaliśmy w naszym artykule. Niestety, niektóre z modów, których używasz zawierają się w kategorii krzywdzących i oszukańczych dodatków i w związku z tym są niedozwolone w naszej grze. We wspomnianym artykule przestrzegaliśmy graczy przed używaniem modów, jeżeli mają jakiekolwiek wątpliwości odnośnie ich funkcji. Wiadomość ta była więc bardzo czytelna i nie może być już wymówki odnośnie użycia tych, które oferują nieuczciwą przewagę.

    Wedle naszej Polityki Fair Play są dwa różne wymiary kar:

    · Ban 7-dniowy: Jeżeli go otrzymałeś, prosimy potraktuj to jako ostatnie ostrzeżenie i szansę na usunięcie modów łamiących nasze zasady celem uniknięcia dalszych kar.
    · Ban permanentny: Jeżeli otrzymałeś ten rodzaj kary, oznacza to, że nie zaprzestałeś korzystania zabronionych dodatków pomimo wcześniejszego ostrzeżenia.

    Jest nam przykro, że do tego doszło, ale naszym celem jest zagwarantowanie wszystkim graczom uczciwej rozgrywki, zwycięstwa poprzez podjęcie właściwych decyzji oraz dobrej zabawy.

    Dodatkowo jeżeli w dalszym ciągu zdecydujesz się na używanie modyfikacji i chcesz mieć pewność, że są one bezpieczne, prosimy sprawdzić nasz Portal z Modami, gdzie osobiście sprawdzamy dodatki do gry pod kątem ich zgodności z naszymi zasadami.
    Jeżeli masz jakiekolwiek dalsze pytania, zapraszamy do ponownego kontaktu.

    Pozdrawiamy"
    avatar
    Maximus ONE


    Liczba postów : 11
    Join date : 30/03/2024

    Ban czy na bank nie można się odwołać? Empty Re: Ban czy na bank nie można się odwołać?

    Pisanie by Maximus ONE Pią Kwi 05 2024, 15:50

    Na wszystkie pytania mają jedną odpowiedź - taką jak w poście wyżej. Sad

    Nawet w żaden sposób nie próbują się odnośić czy nawiązywać do korespondencji.

    w ostatnim poście napisałem tak:
    Jak widzę, nie postanowili Państwo potraktować mnie poważnie.
    Mają Państwo przygotowany zestaw odpowiedzi które są nastawione na brak merytorycznego uzasadnienia Państwa działania.
    Po wstępnej konsultacji informuję Was, że całość korespondencji wraz z tymi pseudo "odpowiedziami" niezwłocznie przekazuje do Uokik.
    Dodatkowo rozpocząłem konsultacje w kierunku popełnienia przez Was czynności wypełniających znamiona przestępstwa - mówię o oszustwie.

    Olewają mnie
    Myślą, że blefuje
    Revanche25
    Revanche25


    Liczba postów : 62
    Join date : 29/02/2024
    Age : 37

    Ban czy na bank nie można się odwołać? Empty Re: Ban czy na bank nie można się odwołać?

    Pisanie by Revanche25 Sob Kwi 06 2024, 11:14

    Uokik nic ci nie pomoże, ba jak wspomniałem cześć modyfikacji z paczki Aslaina użytkowałeś podpada pod:

    Zasady gry
    4.07. Korzystanie z botów, makr, aplikacji do automatycznego klikania czy też nagrywania sekwencji klawiszy i ruchów myszą lub innych metod służących gromadzeniu kredytów i doświadczenia bez udziału gracza w bitwie lub przy udziale pasywnym (nadmierna i powtarzająca się gra pasywna).

    Umowa licencyjna użytkownika końcowego
    7. Wytyczne Wargaming
    7.1. Podczas korzystania z któregokolwiek z naszych Produktów zabronione są następujące działania:
    k) tworzenie, wykorzystywanie, udostępnianie lub dystrybucja wszelkiego nieupoważnionego oprogramowania lub narzędzi, w tym hacków, cheatów, ataków wykorzystujących błędy i luki, skryptów, botów, oprogramowania typu trainer, programów automatyzacji lub innego oprogramowania, które w jakikolwiek sposób i w jakimkolwiek celu wpływa na Produkt, w tym przechwytuje, emuluje lub przekierowuje wszelką komunikację między takim oprogramowaniem a Wargaming;

    Pod te punkty już podchodzą niektóre z opcji które posiada XVM, Autoaim indication+ oraz inne modyfikację - automatyzujące choćby przeniesienie załogi, modułów na czołgi w garażu, ułatwiające naprawę modułu za pomocą jednego kliknięcia w bitwie, etc.

    Z ciekawości sprawdziłem i zdziwiło mnie, że skoro dostałeś bana a używasz tylko paczki Aslain, nie założyłeś tam tematu.
    woronov
    woronov


    Liczba postów : 412
    Join date : 15/02/2024
    Skąd : Colchester

    Ban czy na bank nie można się odwołać? Empty Re: Ban czy na bank nie można się odwołać?

    Pisanie by woronov Sob Kwi 06 2024, 12:46

    Może dlatego, że Aslain twierdzi, że wszystkie mody z jego paczki są "legalne" i nie można dostać za nie bana, bo są dostępne na stronie WG z modami.
    avatar
    Maximus ONE


    Liczba postów : 11
    Join date : 30/03/2024

    Ban czy na bank nie można się odwołać? Empty Re: Ban czy na bank nie można się odwołać?

    Pisanie by Maximus ONE Sob Kwi 06 2024, 15:35

    Właśnie dlatego Sad
    WG twierdzi, że ze strony wgmods tylko można - stamtąd ciągnołem Aslaina.
    Nigdy nic innego.
    Problem polega na tym, że te muły specjalnie nie mówią o co dokładnie chodzi.
    Skoro dostaje karę to powinienem wiedzieć za co.
    Bo mógłbym to sprawdzić czy mają racje.
    W skrócie dlatego Uokik - działania monopolistyczne i brak równości stron.
    avatar
    Maximus ONE


    Liczba postów : 11
    Join date : 30/03/2024

    Ban czy na bank nie można się odwołać? Empty Re: Ban czy na bank nie można się odwołać?

    Pisanie by Maximus ONE Sob Kwi 06 2024, 15:39

    Revanche25 napisał:Uokik nic ci nie pomoże, ba jak wspomniałem cześć modyfikacji z paczki Aslaina użytkowałeś podpada pod:

    Z ciekawości sprawdziłem i zdziwiło mnie, że skoro dostałeś bana a używasz tylko paczki Aslain, nie założyłeś tam tematu.

    O tym nie pomyślałem - bo wydawało mi się ważniejsze uzyskać info od WG o jaki mod chodzi.
    Jednak biorę się i do tego.
    woronov
    woronov


    Liczba postów : 412
    Join date : 15/02/2024
    Skąd : Colchester

    Ban czy na bank nie można się odwołać? Empty Re: Ban czy na bank nie można się odwołać?

    Pisanie by woronov Sob Kwi 06 2024, 15:56

    Maximus ONE napisał:...
    Skoro dostaje karę to powinienem wiedzieć za co.
    ...

    Nie chcę im się odpowiadać ileś tam tysięcy razy. Lepiej wkleić/wysłać jedną formułkę dla wszystkich bez sprawdzania.
    Może rzeczywiście jak ich dociśniesz, to ktoś to sprawdzi. Kto wie

    Sponsored content


    Ban czy na bank nie można się odwołać? Empty Re: Ban czy na bank nie można się odwołać?

    Pisanie by Sponsored content


      Obecny czas to Czw Maj 09 2024, 11:24