Wszystko o World Of Tanks

Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Niezależne Forum World Of Tanks


+5
Xard86
Aeternus55
woronov
RAZ_uR
SirBushman
9 posters

    Przydałyby się nam Zasady Forum.

    SirBushman
    SirBushman
    Admin


    Liczba postów : 87
    Join date : 14/02/2024
    Skąd : ROTTN

    Przydałyby się nam Zasady Forum. Empty Przydałyby się nam Zasady Forum.

    Pisanie by SirBushman Pią 16 Lut 2024 - 15:32

    Czekamy na propozycje, ale jednocześnie proszę o to żebyście nie kopiowali Regulaminów przypominających Kodeks Karny z KPK i KC.
    Myślę, że krótkie, proste, jasne Zasady są lepsze niż najeżone karami i zakazami kobyły.

    Kiedyś podobało mi się coś takiego:

    1. Forum jest przyjazne dla użytkownika czyli nie bądź nieuprzejmy dla innych.
    2. Nie ma przymusu pisania na forum. Jeżeli coś Cię drażni nie musisz odpowiadać. Jeżeli pytanie było zadane 1000 razy a nie chce Ci się napisać odpowiedzi 1001 raz - nie pisz - "użyj funkcji Szukaj". Albo podaj konkretny link z odpowiedzią, albo weź na wstrzymanie.
    3. Na forum nie piszemy wulgaryzmów. Wykropkowany wulgaryzm - nadal jest wulgaryzmem.
    4. Zasady Forum obowiązują Cię cały czas. Jeżeli uważasz, że nie możesz się na nie zgodzić - zgłoś swoje konto do usunięcia.
    5. Nie wolno prowadzić na Forum działalności niezgodnej z prawem
    6. Pisanie pod dwoma nickami = ban obydwu
    7. Nowi są pod ochroną. Jakiś czas i dopóki przestrzegają naszych Zasad.
    8. Ostrzeżenia na Forum przyznają administratorzy i moderatorzy. O wyjaśnienie możesz poprosić na PW. Każde kolejne ostrzeżenie za takie samo wykroczenie jest dwa razy większe od poprzedniego. Od decyzji moderatora możesz odwołać się do administratora.
    9. Sprawy prywatne załatwiamy przez PM.

    Aeternus55, czesio267, Xard86 and plzNO uważają, że to dobre!

    RAZ_uR
    RAZ_uR


    Liczba postów : 3
    Join date : 16/02/2024
    Age : 33

    Przydałyby się nam Zasady Forum. Empty Re: Przydałyby się nam Zasady Forum.

    Pisanie by RAZ_uR Pią 16 Lut 2024 - 16:55

    Bushman ale jak to bez wulgaryzmów? Bez sensu bo ja lubię kurwić po ścierwach Przydałyby się nam Zasady Forum. 1f62b

    SirBushman, plzNO and woronov uważają, że to dobre!

    Elgie mówi spadówa!

    woronov
    woronov


    Liczba postów : 469
    Join date : 15/02/2024
    Skąd : Colchester

    Przydałyby się nam Zasady Forum. Empty Re: Przydałyby się nam Zasady Forum.

    Pisanie by woronov Pią 16 Lut 2024 - 20:55

    Wszystko ok.
    Tylko te wulgaryzmy - może w jakimś ograniczonym wymiarze. Co drugie słowo Przydałyby się nam Zasady Forum. 1f61c

    SirBushman uważa, że to dobre!

    Aeternus55
    Aeternus55
    Admin


    Liczba postów : 167
    Join date : 10/02/2024
    Age : 65
    Skąd : Sandomierz

    Przydałyby się nam Zasady Forum. Empty Re: Przydałyby się nam Zasady Forum.

    Pisanie by Aeternus55 Pią 16 Lut 2024 - 21:10

    Ja rozumiem czasem wręcz trzeba  zakląc to  jakby podbija  wyrazistość wypowiedzi
    Ale co drugie  słowo  to już  brak wychowania i braki w słownictwie  polskim które jest przebogate  w różnego rodzaju przymiotniki  którymi można określić adwersarza  w rozmowie   Przydałyby się nam Zasady Forum. 1f60b  Przydałyby się nam Zasady Forum. 1f60e

    SirBushman and Elgie uważają, że to dobre!

    SirBushman
    SirBushman
    Admin


    Liczba postów : 87
    Join date : 14/02/2024
    Skąd : ROTTN

    Przydałyby się nam Zasady Forum. Empty Re: Przydałyby się nam Zasady Forum.

    Pisanie by SirBushman Pią 16 Lut 2024 - 21:56

    RAZ_uR napisał:Bushman ale jak to bez wulgaryzmów? Bez sensu bo ja lubię kurwić po ścierwach  Przydałyby się nam Zasady Forum. 1f62b

    Wiesz, ja to rozumiem, ale to miejsce tworzone przez nas, dla nas.
    Obaj wiemy jak używać "przerywników" dla podkreślenia wypowiedzi, ale na 100% trafią się tacy, którzy widząc, że "on może" uznają, że oni też i wulgaryzmy pojawią się w większej ilości wpisów, nawet tam gdzie nie tylko nie będą potrzebne, ale przede wszystkim w takich, które będą miały na celu wyłącznie obrażenie innego Forumowicza.

    Nie zrozum mnie źle, uważam, że sprowadzenie kogoś do poziomu na który zasługuje bez użycia wulgaryzmów daje dużo więcej satysfakcji a jednocześnie pomaga zachować pewien akceptowalny poziom dyskusji i samego miejsca, które budujemy wspólnie.
    Bo WG już nie będzie nam mogło niczego narzucić, spodziewam się raczej, że jeżeli uda się nam to rozwinąć to pojawią się skomląc o współpracę.

    Aeternus55, woronov, Elgie, RAZ_uR and Ivan_Rukov uważają, że to dobre!

    Xard86
    Xard86


    Liczba postów : 152
    Join date : 15/02/2024
    Skąd : Ożarów Mazowiecki

    Przydałyby się nam Zasady Forum. Empty Re: Przydałyby się nam Zasady Forum.

    Pisanie by Xard86 Sob 17 Lut 2024 - 10:18

    Wulgaryzm można zakropkowac, zasugerować, urwał nać, nie trzeba go używać dosłownie. Więc zróbmy bez wulgaryzmów Smile

    Elgie uważa, że to dobre!

    avatar
    Ivan_Rukov


    Liczba postów : 3
    Join date : 20/02/2024

    Przydałyby się nam Zasady Forum. Empty Re: Przydałyby się nam Zasady Forum.

    Pisanie by Ivan_Rukov Wto 20 Lut 2024 - 1:12

    Wyrzuciłbym punkt 6, bo wielu graczy ma konta alternatywne i są znani innym graczom pod różnymi nickami. WG to dopuszczało i teraz ktoś, kto grał naprzemiennie jako przykładowy CzarnyMustang i Zenek1999, a także wypowiadał się na forum "WOT by WG" pod tymi dwoma nickami teraz straci jedną ze swoich "osobowości", a przez to i kontakt z ludźmi, którzy go znali pod daną nazwą. Ban jest definitywnie zbędny w tym przypadku, ja bym dopuścił multikonta, o ile ktoś się zachowuje na poziomie.
    SirBushman
    SirBushman
    Admin


    Liczba postów : 87
    Join date : 14/02/2024
    Skąd : ROTTN

    Przydałyby się nam Zasady Forum. Empty Re: Przydałyby się nam Zasady Forum.

    Pisanie by SirBushman Wto 20 Lut 2024 - 8:46

    Ivan_Rukov napisał:Wyrzuciłbym punkt 6, bo wielu graczy ma konta alternatywne i są znani innym graczom pod różnymi nickami. WG to dopuszczało i teraz ktoś, kto grał naprzemiennie jako przykładowy CzarnyMustang i Zenek1999, a także wypowiadał się na forum "WOT by WG" pod tymi dwoma nickami teraz straci jedną ze swoich "osobowości", a przez to i kontakt z ludźmi, którzy go znali pod daną nazwą. Ban jest definitywnie zbędny w tym przypadku, ja bym dopuścił multikonta, o ile ktoś się zachowuje na poziomie.
    To nie jest Forum WG, tu nikt nie będzie banowany za to, że ma o coś uzasadnione pretensje do tej firmy.
    Jednak musimy mieć jakiś bat na osoby, których zachowania będą nieakceptowalne.

    Aeternus55 uważa, że to dobre!

    avatar
    Ivan_Rukov


    Liczba postów : 3
    Join date : 20/02/2024

    Przydałyby się nam Zasady Forum. Empty Re: Przydałyby się nam Zasady Forum.

    Pisanie by Ivan_Rukov Sro 21 Lut 2024 - 19:48

    SirBushman napisał:
    Ivan_Rukov napisał:Wyrzuciłbym punkt 6, bo wielu graczy ma konta alternatywne i są znani innym graczom pod różnymi nickami. WG to dopuszczało i teraz ktoś, kto grał naprzemiennie jako przykładowy CzarnyMustang i Zenek1999, a także wypowiadał się na forum "WOT by WG" pod tymi dwoma nickami teraz straci jedną ze swoich "osobowości", a przez to i kontakt z ludźmi, którzy go znali pod daną nazwą. Ban jest definitywnie zbędny w tym przypadku, ja bym dopuścił multikonta, o ile ktoś się zachowuje na poziomie.
    To nie jest Forum WG, tu nikt nie będzie banowany za to, że ma o coś uzasadnione pretensje do tej firmy.
    Jednak musimy mieć jakiś bat na osoby, których zachowania będą nieakceptowalne.

    Zgadzam się całkowicie, że trzeba trzymać w ryzach niesfornych forumowiczów, którzy chcieliby tu robić oborę. Ale ja o czym innym, a Ty nie odniosłeś się w żaden sposób do mojego argumentu. Zaproponowałeś reguły dla tego nowopowstałego forum, a ja jako jeden z uczestników sugeruję odrzucenie jednego z zaproponowanych przez Ciebie punktów, gdyż uważam, że jest on bezzasadny. Nie widzę nic złego w tym, że ktoś będzie pisał na forum pod dwoma nickami, jeżeli rzeczywiście ma dwa konta w grze (a przecież wielu ma, bo nawet się chwalili kontami rekrutów założonymi tylko po to, żeby wbić jakieś premki). Dla przykładu - podejrzewam, sądząc po stylu prowadzenia dyskusji, że nasza forumowa koza i Juzek_Trzeci są ze sobą spokrewnieni (w sensie: jeden jest alter ego drugiego) i nie widzę przeciwskazań, żeby posty z obu tych kont pojawiały się na forum (niezależnie od tego, czy moje podejrzenia są słuszne, czy nie).

    Aeternus55 uważa, że to dobre!

    Ziewnik
    Ziewnik


    Liczba postów : 40
    Join date : 13/02/2024

    Przydałyby się nam Zasady Forum. Empty Re: Przydałyby się nam Zasady Forum.

    Pisanie by Ziewnik Sro 21 Lut 2024 - 19:56

    Yyy koza i juzek? Jeden grał wg swoich zasad, a drugi markuje tanki. Chyba mi się to nie spina. Smile_bush
    Aeternus55
    Aeternus55
    Admin


    Liczba postów : 167
    Join date : 10/02/2024
    Age : 65
    Skąd : Sandomierz

    Przydałyby się nam Zasady Forum. Empty Re: Przydałyby się nam Zasady Forum.

    Pisanie by Aeternus55 Sro 21 Lut 2024 - 20:05

    Ziewnik napisał:Yyy koza i juzek? Jeden grał wg swoich zasad, a drugi markuje tanki. Chyba mi się to nie spina. Smile_bush
    Mister Koza  jest jedyny  i niepowtarzakny  szcególnie w grindowaniu pojazdó bez  załóg  i twierdzeniu że zwycięstwo w bitwie to nie jest zbytnia konieczność 
    Oraz najciekawsze jego stwierdzenie że forum zamykają  przez zbytnią ilość "gupich obrazków" (memów )  Smile_veryhappy Smile_glasses
    SirBushman
    SirBushman
    Admin


    Liczba postów : 87
    Join date : 14/02/2024
    Skąd : ROTTN

    Przydałyby się nam Zasady Forum. Empty Re: Przydałyby się nam Zasady Forum.

    Pisanie by SirBushman Czw 22 Lut 2024 - 8:55

    Ivan_Rukov napisał:
    SirBushman napisał:
    Ivan_Rukov napisał:Wyrzuciłbym punkt 6, bo wielu graczy ma konta alternatywne i są znani innym graczom pod różnymi nickami. WG to dopuszczało i teraz ktoś, kto grał naprzemiennie jako przykładowy CzarnyMustang i Zenek1999, a także wypowiadał się na forum "WOT by WG" pod tymi dwoma nickami teraz straci jedną ze swoich "osobowości", a przez to i kontakt z ludźmi, którzy go znali pod daną nazwą. Ban jest definitywnie zbędny w tym przypadku, ja bym dopuścił multikonta, o ile ktoś się zachowuje na poziomie.
    To nie jest Forum WG, tu nikt nie będzie banowany za to, że ma o coś uzasadnione pretensje do tej firmy.
    Jednak musimy mieć jakiś bat na osoby, których zachowania będą nieakceptowalne.

    Zgadzam się całkowicie, że trzeba trzymać w ryzach niesfornych forumowiczów, którzy chcieliby tu robić oborę. Ale ja o czym innym, a Ty nie odniosłeś się w żaden sposób do mojego argumentu. Zaproponowałeś reguły dla tego nowopowstałego forum, a ja jako jeden z uczestników sugeruję odrzucenie jednego z zaproponowanych przez Ciebie punktów, gdyż uważam, że jest on bezzasadny. Nie widzę nic złego w tym, że ktoś będzie pisał na forum pod dwoma nickami, jeżeli rzeczywiście ma dwa konta w grze (a przecież wielu ma, bo nawet się chwalili kontami rekrutów założonymi tylko po to, żeby wbić jakieś premki). Dla przykładu - podejrzewam, sądząc po stylu prowadzenia dyskusji, że nasza forumowa koza i Juzek_Trzeci są ze sobą spokrewnieni (w sensie: jeden jest alter ego drugiego) i nie widzę przeciwskazań, żeby posty z obu tych kont pojawiały się na forum (niezależnie od tego, czy moje podejrzenia są słuszne, czy nie).

    Moje doświadczenia z Administrowaniem Forum są trochę inne.
    Dopuszczenie altkont nie ma sensu bo nie występuje powód jak na Forum WG - wroga Graczom Administracja.
    W przypadku utraty jednego z kont mogę zmienić nick na inny bez problemu, wystarczy napisać a jak ktoś chciałby pochwalić się ilością kont w grze może je wymienić w stopce.

    Jeżeli uważasz, że ten punkt powinien wylecieć - zrób ankietę i zapytaj o zdanie innych, na razie jest 1:1 Wink

    Aeternus55 and Peter_Wolf uważają, że to dobre!

    avatar
    Peter_Wolf


    Liczba postów : 9
    Join date : 14/02/2024

    Przydałyby się nam Zasady Forum. Empty Re: Przydałyby się nam Zasady Forum.

    Pisanie by Peter_Wolf Czw 22 Lut 2024 - 9:45

    Ivan_Rukov napisał:
    Nie widzę nic złego w tym, że ktoś będzie pisał na forum pod dwoma nickami, jeżeli rzeczywiście ma dwa konta w grze (a przecież wielu ma, bo nawet się chwalili kontami rekrutów założonymi tylko po to, żeby wbić jakieś premki).

    Trudno jest znaleźć uzasadnienie dla używania więcej niż jednego konta. Po co ktoś miałby pisać jako Jasio a za chwilę jako Stasio. Rozdwojenie jaźni? Taki zakaz obowiązuje na większości poważnych for, bo dopuszczenie altkont powoduje tylko zamęt. Wprowadza to też w błąd użytkowników, bo nie każdy od razu wie, że ten i ten to ta sama osoba. Na ogół z drugiego konta korzysta ktoś, kto krępuje się coś napisać pod własnym nickiem a także robi się to dla obejścia sankcji. Ten drugi przypadek ma jednak słabą skuteczność, bo fora zazwyczaj mają wbudowane narzędzia administracyjne pozwalające to wychwycić. Na forum WG jeżeli ktoś używał sporadycznie drugiego konta i niczego złego nie wyczyniał, na ogół patrzyło się przez palce. Natomiast jeśli miał akurat sankcje na głównym i próbował to obejść, kończyło się zazwyczaj blokadą altkonta na stałe, bo ban jest dla osoby a nie dla konta. Używanie altkont naprawdę nie ma sensu, ale jeśli przeoczyłem jakiś istotny powód, to chętnie go poznam, bo być może taki istnieje.

    Aeternus55, SirBushman, Haak and Hieronim_Berbelek uważają, że to dobre!

    Jerzoo108
    Jerzoo108


    Liczba postów : 110
    Join date : 15/02/2024

    Przydałyby się nam Zasady Forum. Empty Re: Przydałyby się nam Zasady Forum.

    Pisanie by Jerzoo108 Czw 22 Lut 2024 - 13:47

    Na forumgu starym był taki jeden szpec, co miał ponad 30 altkont. Smile_popcorn1
    SirBushman
    SirBushman
    Admin


    Liczba postów : 87
    Join date : 14/02/2024
    Skąd : ROTTN

    Przydałyby się nam Zasady Forum. Empty Re: Przydałyby się nam Zasady Forum.

    Pisanie by SirBushman Czw 22 Lut 2024 - 14:12

    Tu takich nie będzie.

    Jerzoo108 uważa, że to dobre!

    avatar
    Ivan_Rukov


    Liczba postów : 3
    Join date : 20/02/2024

    Przydałyby się nam Zasady Forum. Empty Re: Przydałyby się nam Zasady Forum.

    Pisanie by Ivan_Rukov Czw 14 Mar 2024 - 20:32

    No dobra, może koza i Juzek_Trzeci to dwie różne osoby, ale o podobnym stylu prowadzenia dyskusji - kto z nimi dyskutował (w sensie: miał odmienne zdanie), ten wie, co mam na myśli.

    Jeśli chodzi o rozdwojenie jaźni na forum (w sensie: alterkonta) to chyba zamiast robić ankietę, która pewnie nie wszystkich zainteresuje (albo raczej: prawie nikogo), prościej będzie zapytać o opinię twórcę tej zacnej przystani dla polskiej społeczności WOT, co o tym sądzi. Aeternus55 - Twoim zdaniem multikonta powinny być dopuszczone, czy nie? Czy ktoś, kto gra na dwóch kontach, powinien móc pisać i jako przykładowy Jacek i jako przykładowy Placek, żeby jego znajomi z danego konta wiedzieli, że to on i mieli z nim kontakt na forum, czy nie? Jeśli Twoje zdanie będzie na "NIE", uszanuję je, bo jesteś założycielem forum i dla mnie temat jest zamknięty, pozostają reguły zaproponowane przez SirBushmana (czyli ban za alterkonta, choć moim zdaniem nie powinno to być karane).
    Aeternus55
    Aeternus55
    Admin


    Liczba postów : 167
    Join date : 10/02/2024
    Age : 65
    Skąd : Sandomierz

    Przydałyby się nam Zasady Forum. Empty Re: Przydałyby się nam Zasady Forum.

    Pisanie by Aeternus55 Czw 14 Mar 2024 - 20:41

    Ivan_Rukov napisał:No dobra, może koza i Juzek_Trzeci to dwie różne osoby, ale o podobnym stylu prowadzenia dyskusji - kto z nimi dyskutował (w sensie: miał odmienne zdanie), ten wie, co mam na myśli.

    Jeśli chodzi o rozdwojenie jaźni na forum (w sensie: alterkonta) to chyba zamiast robić ankietę, która pewnie nie wszystkich zainteresuje (albo raczej: prawie nikogo), prościej będzie zapytać o opinię twórcę tej zacnej przystani dla polskiej społeczności WOT, co o tym sądzi. Aeternus55 - Twoim zdaniem multikonta powinny być dopuszczone, czy nie? Czy ktoś, kto gra na dwóch kontach, powinien móc pisać i jako przykładowy Jacek i jako przykładowy Placek, żeby jego znajomi z danego konta wiedzieli, że to on i mieli z nim kontakt na forum, czy nie? Jeśli Twoje zdanie będzie na "NIE", uszanuję je, bo jesteś założycielem forum i dla mnie temat jest zamknięty, pozostają reguły zaproponowane przez SirBushmana (czyli ban za alterkonta, choć moim zdaniem nie powinno to być karane).
    Nie ma  co porównywać starego forum  WoT do  tutejszego i  sensu istnienia  multi kont 
    W przypadku tego forum mija się to z celem gdyż  tu raczej bany się  nie będą  sypać 
    Dlatego jestem przeciwko zakładaniu multów

    Ivan_Rukov uważa, że to dobre!


    Sponsored content


    Przydałyby się nam Zasady Forum. Empty Re: Przydałyby się nam Zasady Forum.

    Pisanie by Sponsored content


      Obecny czas to Pon 20 Maj 2024 - 10:31