Wszystko o World Of Tanks

Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Niezależne Forum World Of Tanks


+7
Aeternus55
TaihoSan
Revanche25
Rozkoszniaczek
Xard86
Jerzoo108
Wapniak57
11 posters

    Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie)

    Wapniak57
    Wapniak57


    Liczba postów : 65
    Join date : 14/02/2024

    Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie) - Page 3 Empty Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie)

    Pisanie by Wapniak57 Pią Lut 16 2024, 14:41

    First topic message reminder :

    Od kilku dnia na HBO Max drugi sezon serialu Tokyo Vice. Pierwszy sezon w mojej ocenie bardzo dobry, drugi myślę, że nie będzie gorszy bo to bezpośrednia kontynuacja wątku z pierwszego sezonu, który nie jako został przerwany. Na razie dla przypomnienia oglądam ostatni odcinek pierwszego sezonu bo dość długa przerwa między nimi była :-).

    Dla przeciwwagi nie polecam filmu wojennego Sissu, w tym denerwujący T54 (chyba) nieudolnie przerobiony na jakiś czołg z tamtego czasu i generalnie naiwna fabuła.
    TaihoSan
    TaihoSan


    Liczba postów : 223
    Join date : 10/02/2024
    Skąd : Powiat tarnowski - Polski Biegun Ciepła

    Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie) - Page 3 Empty Re: Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie)

    Pisanie by TaihoSan Sro Maj 29 2024, 10:42

    Aktor, komunista, dureń i kretyn dał głos

    wojtek_pl1 and Paythos mówią spadówa!

    Jerzoo108
    Jerzoo108


    Liczba postów : 208
    Join date : 15/02/2024

    Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie) - Page 3 Empty Re: Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie)

    Pisanie by Jerzoo108 Sro Maj 29 2024, 20:05

    @Hieronim
    Nie wiem, nie trawię Dukaja... jakoś mi nie podchodzi jego styl. Xavrasa jeszcze się dało czytać, ale reszta... No nic, może kolejne podejście będzie strawne. Pomacam się przy wykendzie.

    Wagnerem się zaczytywałem jak mleko jesio pod nosem miałem. Dobra propozycja.
    Zembatego nic nie czytałem... Jak mi Dukaj nie wejdzie to się przerzucę. Dzięki za cynka.

    "Trylogia Ryfterów" to fenomen w Polsce. Sam Watts był zaskoczony tym jak przyjęta została jego książka u nas. Mocna pozycja, chociaż faktycznie po fenomenalnym "Ślepowidzeniu" reszta już nie trzyma poziomu. Mimo to warto.

    Stephensona nie kojarzę, więc pewnie nie czytałem. Zaraz się poszuka.

    Hieronim_Berbelek napisał:[ciach]
    To tak na początek. Smile_glasses

    Jak masz więcej to dajesz. Dobra książka przed snem to u mnie mus, bo inaczej nie usnę.
    Hieronim_Berbelek
    Hieronim_Berbelek


    Liczba postów : 92
    Join date : 15/02/2024

    Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie) - Page 3 Empty Re: Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie)

    Pisanie by Hieronim_Berbelek Sro Maj 29 2024, 21:08

    Cykl "Koło Czasu" Roberta M. Jordana, kończony przez Brandona Sandersona, w sumie 14 części, fantasy, poziom dosyć zróżnicowany według recenzji, mi się podobało. Do przeczytania jest sporo.

    Neal Stephenson "Diamentowy Wiek" i "Cryptonomicon" jeszcze.

    Brandon Sanderson:
    Cykl "Archiwum Burzowego Świata", "Elantris", "Warbreaker" (polskie tłumaczenia "Siewca Wojny" i "Rozjemca", ja czytałem w oryginale). "Stalowe Serce" i kolejne 2 części "Pożar" i "Calamity" (to trochę czytadła, teoretycznie dedykowane so called "young adults", ja czytałem w oryginale więc nawet mi się podobały), 
    Trylogia "Z Mgły Zrodzony" lub "Ostatnie Imperium", po polsku funkcjonują obie nazwy, w oryginale trylogia nazywa się tak jak jej pierwsza część "Mistborn".

    I z literatury mniej ambitnej Miroslaw Zamboch i cykl o Koniaszu.

    To tyle co mi na ten moment przyszło na myśl.

    Jerzoo108 uważa, że to dobre!

    Jerzoo108
    Jerzoo108


    Liczba postów : 208
    Join date : 15/02/2024

    Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie) - Page 3 Empty Re: Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie)

    Pisanie by Jerzoo108 Czw Maj 30 2024, 21:46

    "Koło Czasu" sam polecałem tutaj kilka postów wyżej. Tylko moją główną motywacją było stanięcie na przekór pożal-się-boziu-serialowi... W pierwszych dwóch odcinkach wywalili w zasadzie całość pierwszego tomu... Do tego dodali bohaterom lat, których nie mieli w momencie, w którym zaczyna się książka (gdzie mieli po góra 12 lat [jeśli mnie pamięć nie myli]).

    Sandersona czytałem większość. "Mistborn" bardzo mi się podobało.

    Zamboch i jego Koniasz też fajna pozycja. Muszę sprawdzić ile tego już napisał, bo coś mi mówi, że nie wszystko przeczytałem...

    Od siebie polecam Richarda Morgana "Modyfikowany węgiel"... Też po tym jak zmasakrowali toto serialem... Już pal licho, że aktorów wymienili (o co niektórzy mają ból dupy), bo w książce Takeshi za każdym razem jest w innym ciele, więc miałoby to sens... Ale to, że zrobili z niego quellistę, kiedy on sam stał po drugiej stronie barykady przez cały czas... Dobra nie będę spoilerował... Warto, jak ktoś nie czytał.
    Hieronim_Berbelek
    Hieronim_Berbelek


    Liczba postów : 92
    Join date : 15/02/2024

    Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie) - Page 3 Empty Re: Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie)

    Pisanie by Hieronim_Berbelek Czw Maj 30 2024, 23:14

    "Modyfikowany Wegięl" czytałem, z przyjemnością, na długo przed serialem, następną część (gorszą) "Upadłe Anioły" nawet posiadam.
    Petera Wattsa jeszcze zbiór opowiadań "Odtrutka na Optymizm", jak ktoś jest z Trójmiasta to mogę nawet pożyczyć/ odsprzedać bo mam, zdecydowanie nie jest to poziom "Ślepowidzenia" ale nie jest to zła książka.

    A jak bierzesz się na nowo np. za "Króla Bólu" Dukaja to zdecydowanie odpuść sobie pierwsze opowiadanie w tomie, bodajże "Linie Oporu".
    Jak komuś Dukaj podpasuje to są jeszcze: "Perfekcyjna Niedoskonałość", "Córka Łupieżcy" i "Czarne Oceany". Edit: I "Extensa".

    No i jeszcze Adrain Tchaikovsky i "The Final Architecture" czyli:
    1."Shards of Earth"
    2."Eyes of the Void"
    3."Lords of Uncreation"

    Czytałem w oryginale, po polsku chyba nawet nie są wydane, przynajmniej jeszcze nie.

    A i jeszcze "Dzieci Hurina" Tolkiena, mało czytana pozycja a to IMO jego najlepsze dzieło.

    Edit:
    Jeszcze Paul Mc Auley i "Cicha Wojna" oraz "Ogrody Słońca", teraz mi się przypomniały.
    Paythos
    Paythos


    Liczba postów : 535
    Join date : 26/02/2024
    Age : 53
    Skąd : Pomorze

    Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie) - Page 3 Empty Re: Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie)

    Pisanie by Paythos Wto Cze 11 2024, 20:06

    HUH...

    ... what?
    Paythos
    Paythos


    Liczba postów : 535
    Join date : 26/02/2024
    Age : 53
    Skąd : Pomorze

    Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie) - Page 3 Empty Re: Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie)

    Pisanie by Paythos Czw Cze 13 2024, 19:24

    Słyszałem pogłoski... myślałem, że to żart...
    Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie) - Page 3 Azx-V7-Vp-700bwp

    Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie) - Page 3 Ezgif-6-e32f4b375a

    Jerzoo108 uważa, że to dobre!

    TaihoSan
    TaihoSan


    Liczba postów : 223
    Join date : 10/02/2024
    Skąd : Powiat tarnowski - Polski Biegun Ciepła

    Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie) - Page 3 Empty Re: Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie)

    Pisanie by TaihoSan Czw Cze 13 2024, 20:30

    Paythos napisał:Słyszałem pogłoski... myślałem, że to żart...
    Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie) - Page 3 Azx-V7-Vp-700bwp

    Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie) - Page 3 Ezgif-6-e32f4b375a

    Kopernik była kobitą więc Moc też.
    Paythos
    Paythos


    Liczba postów : 535
    Join date : 26/02/2024
    Age : 53
    Skąd : Pomorze

    Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie) - Page 3 Empty Re: Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie)

    Pisanie by Paythos Pią Cze 14 2024, 05:40

    Gdy film ma swoją premierę...  z 30 lat później Smile_veryhappy



    This IS from the 90s and IS made by Full Moon. It was Stop Motion FX wizard David Allen's long-planned passion project and was shelved in the 1990's after Allen passed away from cancer. 30 years later we now have the complete film.
    Paythos
    Paythos


    Liczba postów : 535
    Join date : 26/02/2024
    Age : 53
    Skąd : Pomorze

    Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie) - Page 3 Empty Re: Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie)

    Pisanie by Paythos Czw Cze 20 2024, 19:43



    RIP Oddball... Smile_honoring
    Kino straciło kolejną gwiazdę...
    woronov
    woronov


    Liczba postów : 779
    Join date : 15/02/2024
    Skąd : Colchester

    Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie) - Page 3 Empty Re: Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie)

    Pisanie by woronov Czw Cze 20 2024, 21:04

    Smile_honoring
    Paythos
    Paythos


    Liczba postów : 535
    Join date : 26/02/2024
    Age : 53
    Skąd : Pomorze

    Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie) - Page 3 Empty Re: Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie)

    Pisanie by Paythos Sro Cze 26 2024, 05:51

    OK... to może być śmieszne, a nawet dobre...

    Smile_glasses
    TaihoSan
    TaihoSan


    Liczba postów : 223
    Join date : 10/02/2024
    Skąd : Powiat tarnowski - Polski Biegun Ciepła

    Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie) - Page 3 Empty Re: Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie)

    Pisanie by TaihoSan Czw Lip 04 2024, 14:07

    Obejrzałem i bardzo żałuję zmarnowanego czasu. Wybitne gówno polane sosem bezsensu. Historia bez znaczenia, bohaterowie nijacy tacy, kolejne sceny z dupy wyjęte. Jedynie pierwsza krótka scena z prezydentem jest interesująca.
    woronov
    woronov


    Liczba postów : 779
    Join date : 15/02/2024
    Skąd : Colchester

    Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie) - Page 3 Empty Re: Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie)

    Pisanie by woronov Czw Lip 04 2024, 21:39

    Pamiętam jak jakiś czas temu zajomy mi mówił o tym filmie, że to zmienia historię, że to zakazany film, i inne pierdoły. Nie oglądałem. Poczytalem o czym jest. Pomysł jest ciekawy. Wiele alternatywnych historii już czytalem i to zawsze zależy kto pisze/filmuje, i jak pomysł jest zrealizowany. Nawet najlepsza idea się wyłoży jak bedzie idiota za sterami (jak w czołgach Razz )
    Paythos
    Paythos


    Liczba postów : 535
    Join date : 26/02/2024
    Age : 53
    Skąd : Pomorze

    Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie) - Page 3 Empty Re: Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie)

    Pisanie by Paythos Wto Lip 09 2024, 16:57

    Zakazany? Woke shit i tyle Smile_trollface-3

    A to, myślałem, że to żart... o, na wszystkie wyimaginowane bóstwa i boginie Smile_unsure

    facepalmic

    I jeszcze ten zesrap....
    Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie) - Page 3 Aq0rd-RQe-700w-0
    Paythos
    Paythos


    Liczba postów : 535
    Join date : 26/02/2024
    Age : 53
    Skąd : Pomorze

    Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie) - Page 3 Empty Re: Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie)

    Pisanie by Paythos Pon Lip 15 2024, 05:41

    Chyba dobre miejsce... jak ktoś szuka PDFy z Squadron Signal czy In Action, to link póki co działa
    https://mega.nz/folder/hkwGkJ5K#a5Ew1HVHmYhi_Cd2wlsreg/folder/51pSWTjT

    Jerzoo108 uważa, że to dobre!

    Paythos
    Paythos


    Liczba postów : 535
    Join date : 26/02/2024
    Age : 53
    Skąd : Pomorze

    Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie) - Page 3 Empty Re: Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie)

    Pisanie by Paythos Sro Lip 17 2024, 06:23

    Czy ja już to gdzieś nie widziałem... Smile-tongue


    Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie) - Page 3 Obraz-2024-07-17-062247296
    Smile_teethhappy
    Paythos
    Paythos


    Liczba postów : 535
    Join date : 26/02/2024
    Age : 53
    Skąd : Pomorze

    Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie) - Page 3 Empty Re: Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie)

    Pisanie by Paythos Pią Lip 19 2024, 04:50

    Och... a jednak.


    Revanche25 uważa, że to dobre!

    TaihoSan
    TaihoSan


    Liczba postów : 223
    Join date : 10/02/2024
    Skąd : Powiat tarnowski - Polski Biegun Ciepła

    Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie) - Page 3 Empty Re: Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie)

    Pisanie by TaihoSan Pią Lip 19 2024, 14:40

    Fani uniwersum pluli na ten serial, mi się bardzo podobał więc producenci znaleźli salomonowe wyjście i zawieszają prace nad trzecim sezonem czekając na lepszą ofertę? Lepszy scenariusz?
    Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie) - Page 3 Zrzut-ekranu-2024-07-19-143632
    https://film.wp.pl/oburzenie-fanow-wyrzucili-do-kosza-ich-ulubiony-serial-7050785837960096a?utm_source=combreak
    Paythos
    Paythos


    Liczba postów : 535
    Join date : 26/02/2024
    Age : 53
    Skąd : Pomorze

    Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie) - Page 3 Empty Re: Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie)

    Pisanie by Paythos Sob Lip 20 2024, 12:22

    Gdy myślałeś, że już nic gorszego niż filmy z Asylum, nie może powstać...

    Smile_teethhappy

    TaihoSan uważa, że to dobre!


    Sponsored content


    Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie) - Page 3 Empty Re: Filmy i seriale, audiobooki, książki godne polecenia (lub nie)

    Pisanie by Sponsored content


      Obecny czas to Sob Wrz 21 2024, 05:22