Wszystko o World Of Tanks

Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Niezależne Forum World Of Tanks


+4
Kurdebalans
Xard86
MaciekRS1
woronov
8 posters

    Aktualizacja atutów załogi – nowy, rewolucyjny system

    woronov
    woronov


    Liczba postów : 897
    Join date : 15/02/2024
    Skąd : Colchester

    Aktualizacja atutów załogi – nowy, rewolucyjny system Empty Aktualizacja atutów załogi – nowy, rewolucyjny system

    Pisanie by woronov Wto 27 Sie 2024 - 20:56


    Aktualizacja atutów załogi – nowy, rewolucyjny system Crew_p10


    Aktualizacja atutów załogi – nowy, rewolucyjny system

    https://worldoftanks.eu/pl/news/general-news/new-crew-perks-1-26/


    Dowódcy!

    Aktualizacja 1.26 wprowadza dużą aktualizację systemu atutów załogi, która ma na celu ogólną poprawę rozgrywki, zwiększenie wartości atutów i zapewnienie wszystkim graczom bardziej zrównoważonych wrażeń.

    Wprowadza nowe atuty, równoważy istniejące i zapewnia elastyczne opcje zarządzania atutami.













    Atuty grupowe:

    Aktualizacja atutów załogi – nowy, rewolucyjny system Grupow10


    Atuty dla poszczególnych członków załogi:

    Aktualizacja atutów załogi – nowy, rewolucyjny system Dowzdc10

    Aktualizacja atutów załogi – nowy, rewolucyjny system Celown10

    Aktualizacja atutów załogi – nowy, rewolucyjny system Kierow10

    Aktualizacja atutów załogi – nowy, rewolucyjny system Ladown10

    Aktualizacja atutów załogi – nowy, rewolucyjny system Radioo10








    Ostatnio zmieniony przez woronov dnia Sro 4 Wrz 2024 - 20:48, w całości zmieniany 2 razy

    Xard86 uważa, że to dobre!

    woronov
    woronov


    Liczba postów : 897
    Join date : 15/02/2024
    Skąd : Colchester

    Aktualizacja atutów załogi – nowy, rewolucyjny system Empty Re: Aktualizacja atutów załogi – nowy, rewolucyjny system

    Pisanie by woronov Wto 27 Sie 2024 - 21:02

    Dobrze zrozumiałem, że po pełnym wyszkoleniu 6 perków tylko połowa zdobywanego doświadczenia zapełnia ksiazki szkoleniowe? A czemu nie całość?
    avatar
    MaciekRS1


    Liczba postów : 60
    Join date : 16/02/2024

    Aktualizacja atutów załogi – nowy, rewolucyjny system Empty Re: Aktualizacja atutów załogi – nowy, rewolucyjny system

    Pisanie by MaciekRS1 Wto 27 Sie 2024 - 21:34

    Bo wtedy załogi dla całego drzewka by sie expiło jedną premką
    woronov
    woronov


    Liczba postów : 897
    Join date : 15/02/2024
    Skąd : Colchester

    Aktualizacja atutów załogi – nowy, rewolucyjny system Empty Re: Aktualizacja atutów załogi – nowy, rewolucyjny system

    Pisanie by woronov Sro 28 Sie 2024 - 20:18

    No właśnie to będzie ewolucja czy rewolucja?
    Jak się przypatrzeć, to zmienia się dużo. I może racja, że to taki cichy balans wszystkich maszyn w grze poprzez zmianę perków, a nawet dyrektyw (czego nie wiedziałem).



    Jak macie jakieś przemyślenia jak teraz "konfigurować" tanki, to posłucham z przyjemnością, bo sam chyba nie ogarnę.
    avatar
    MaciekRS1


    Liczba postów : 60
    Join date : 16/02/2024

    Aktualizacja atutów załogi – nowy, rewolucyjny system Empty Re: Aktualizacja atutów załogi – nowy, rewolucyjny system

    Pisanie by MaciekRS1 Sro 28 Sie 2024 - 20:27

    Będzie miesiąc na darmowe "próby" więc we wrześniu trzeba będzie oglądac filmiki na youtube co teraz dawać załodze a czego unikać
    woronov
    woronov


    Liczba postów : 897
    Join date : 15/02/2024
    Skąd : Colchester

    Aktualizacja atutów załogi – nowy, rewolucyjny system Empty Re: Aktualizacja atutów załogi – nowy, rewolucyjny system

    Pisanie by woronov Sro 28 Sie 2024 - 20:53

    MaciekRS1 napisał:Będzie miesiąc na darmowe "próby" więc we wrześniu trzeba będzie oglądac filmiki na youtube co teraz dawać załodze a czego unikać

    No właśnie.
    Mięsiąc chyba będzie na eksperymety i darmowe zmiany w tym czasie ale z tego co zrozumiałem, to jednorazowy reset załogi będzie możliwy w nieograniczonym czasie. Czy nie?
    Xard86
    Xard86


    Liczba postów : 328
    Join date : 15/02/2024
    Skąd : Ożarów Mazowiecki

    Aktualizacja atutów załogi – nowy, rewolucyjny system Empty Re: Aktualizacja atutów załogi – nowy, rewolucyjny system

    Pisanie by Xard86 Czw 29 Sie 2024 - 11:09

    woronov napisał:

    Jak macie jakieś przemyślenia jak teraz "konfigurować" tanki, to posłucham z przyjemnością, bo sam chyba nie ogarnę.

    Ja tak jak patrzę na te nowe perki to nadal jestem pewien że na każdym załogancie nadal chce mieć Braterstwo broni oraz naprawę i/lub maskowanie. A pozostałe perki trzeba będzie ewidentnie wybierać pod czołg.
    Dowódca wydaje mi się łatwy do ogarnięcia bo łatwo mi odrzucić "wykrywanie dźwiękiem" jako perk zupełnie nieprzydatny, "praktyczność" jako perk bez którego dam radę żyć i "mentora" jako perk który niewiele pomaga mi w bitwie ( choć 20% do expa to duży i użyteczny bonus ). Kierowca też odrzucając "pewne rozmieszczenie" i "kontrolowane uderzenie" jest w miarę prosty, ale celowniczy, ładowniczy i radiooperator to już ewidentnie będzie coś za coś i kombinowanie pod styl gry, czołg, ciężej będzie o jakieś sprawdzone recepty...

    woronov uważa, że to dobre!

    avatar
    Kurdebalans


    Liczba postów : 1
    Join date : 30/08/2024

    Aktualizacja atutów załogi – nowy, rewolucyjny system Empty Re: Aktualizacja atutów załogi – nowy, rewolucyjny system

    Pisanie by Kurdebalans Pią 30 Sie 2024 - 13:18

    Cześć,
    witam wszystkich i od razu pytanko. Miałem przerwę w grze teraz wróciłem i totalnie mnie przerosło zrozumienie nadchodzących zmian. Mam kilkanaście podręczników i książeczek szkoleniowych. Czy teraz  szkolić załogi czy poczekać z tym do aktualizacji?
    Gdzieś przeczytałem że tracą pojazdy z załogami poniżej 5 członków i tych nie opłaca się doszkalać. Ktoś coś podpowie?
    Xard86
    Xard86


    Liczba postów : 328
    Join date : 15/02/2024
    Skąd : Ożarów Mazowiecki

    Aktualizacja atutów załogi – nowy, rewolucyjny system Empty Re: Aktualizacja atutów załogi – nowy, rewolucyjny system

    Pisanie by Xard86 Pią 30 Sie 2024 - 14:03

    Kurdebalans napisał:Cześć,
    witam wszystkich i od razu pytanko. Miałem przerwę w grze teraz wróciłem i totalnie mnie przerosło zrozumienie nadchodzących zmian. Mam kilkanaście podręczników i książeczek szkoleniowych. Czy teraz  szkolić załogi czy poczekać z tym do aktualizacji?
    Gdzieś przeczytałem że tracą pojazdy z załogami poniżej 5 członków i tych nie opłaca się doszkalać. Ktoś coś podpowie?

    Ja na pewno wstrzymałbym się z użyciem podręczników - po wejściu nowych atutów będziesz dokładnie wiedział co chcesz uzyskać na jednej czy drugiej załodze i mogą to być inne rzeczy niż w obecnym systemie. Z tą stratą na pojazdach poniżej 5 członków to nie wiem w jakim kontekście to ma być, ale generalnie pojazdy z załogami w których jeden z członków pełni 2 funkcje w nowym systemie tylko zyskają.

    Kurdebalans uważa, że to dobre!

    woronov
    woronov


    Liczba postów : 897
    Join date : 15/02/2024
    Skąd : Colchester

    Aktualizacja atutów załogi – nowy, rewolucyjny system Empty Re: Aktualizacja atutów załogi – nowy, rewolucyjny system

    Pisanie by woronov Pią 30 Sie 2024 - 21:40

    Może chodzi o to:
    https://worldoftanks.eu/pl/news/general-news/crew-update-april-2024/#faq
    (Aktualizacja załogi, kwiecień 2024: Życie stanie się łatwiejsze)

    https://wot-alternatywa.forumpolish.com/t468-aktualizacja-zalogi-kwiecien-2024-zycie-stanie-sie-latwiejsze

    Pamiętacie, wtedy był ten myk, że jak szkoliłeś załogę na jak najbardziej liczną, to dostawało się więcej expa w książkach po zmianach (czy coś w tym stylu Smile_bush )
    Jak ktoś długo nie grał, to teraz gra "pyta" pewnie o wymianę.

    Kurdebalans uważa, że to dobre!

    woronov
    woronov


    Liczba postów : 897
    Join date : 15/02/2024
    Skąd : Colchester

    Aktualizacja atutów załogi – nowy, rewolucyjny system Empty Re: Aktualizacja atutów załogi – nowy, rewolucyjny system

    Pisanie by woronov Wto 3 Wrz 2024 - 20:20



    edit//

    Aktualizacja atutów załogi – nowy, rewolucyjny system Bez_ty19
    woronov
    woronov


    Liczba postów : 897
    Join date : 15/02/2024
    Skąd : Colchester

    Aktualizacja atutów załogi – nowy, rewolucyjny system Empty Re: Aktualizacja atutów załogi – nowy, rewolucyjny system

    Pisanie by woronov Sro 4 Wrz 2024 - 20:44

    Przeniosłem temat, żeby nie zakopał się za głęboko.
    Dodałem do pierwszego postu opisy nowych atutów.

    Warto o tym pamiętać
    Aktualizacja atutów załogi – nowy, rewolucyjny system Shot_220
    Xard86
    Xard86


    Liczba postów : 328
    Join date : 15/02/2024
    Skąd : Ożarów Mazowiecki

    Aktualizacja atutów załogi – nowy, rewolucyjny system Empty Re: Aktualizacja atutów załogi – nowy, rewolucyjny system

    Pisanie by Xard86 Czw 5 Wrz 2024 - 9:08

    Co myślicie o perku "Przechwycenie sygnału"?
    Skraca czas potrzebny do określenia, czy własny pojazd został wykryty przez przeciwnika, o 0,75 s.

    Razem z BiA, wentą, racjami bojowymi to daje ponad sekundę szybszą informację. Brałem to na prawie każdym czołgu który do tej pory sobie przerobiłem, a potem obejrzałem filmiki od Skilla i QB gdzie ten pierwszy mówi że średnio przydatne, ten drugi że w ogóle nieprzydatne. QB to jeszcze odlatuje że dobry gracz to wie jak dostanie spota... jak on to wie np. na Procho jak wrogi Even się skrada przez krzaki to ja nie ogarniam xD
    Tak czy inaczej dla mnie ten atut na pierwszą i drugą myśl jest bardzo mocny - ta sekunda szybciej w moim rozważaniu to jest zejście poniżej takiego standardowego czasu reakcji - przeciwnik mnie spotnął, jak nie jest wcelowany to musi obrócić armatę, działo mu się rozjeżdża, celuje, strzela - czasem ciężko to wszystko zrobić w 3 sekundy, a co dopiero 2. Na tedekach do krzaka, LT, większości medów ta sekunda wydaje mi się bezcenna...

    woronov uważa, że to dobre!

    TankerDomi
    TankerDomi


    Liczba postów : 98
    Join date : 16/02/2024

    Aktualizacja atutów załogi – nowy, rewolucyjny system Empty Re: Aktualizacja atutów załogi – nowy, rewolucyjny system

    Pisanie by TankerDomi Czw 5 Wrz 2024 - 16:06

    Obecnie perk "wyznaczony cel" pokazuje jakie moduły ma uszkodzony przeciwnik, ale też i sojusznik.
    wojtek_pl1
    wojtek_pl1


    Liczba postów : 184
    Join date : 18/02/2024

    Aktualizacja atutów załogi – nowy, rewolucyjny system Empty Re: Aktualizacja atutów załogi – nowy, rewolucyjny system

    Pisanie by wojtek_pl1 Czw 5 Wrz 2024 - 16:32

    TankerDomi napisał:Obecnie perk "wyznaczony cel" pokazuje jakie moduły ma uszkodzony przeciwnik, ale też i sojusznik.
    Poprzednio także je pokazywał dla sojuszniczych czołgów. Się nawet mocno zdziwiłem. Ale że ten perk miałem na jednym czy dwóch czołgach jako mało istotny to i niespecjalnie mi to przeszkadza.
    TankerDomi
    TankerDomi


    Liczba postów : 98
    Join date : 16/02/2024

    Aktualizacja atutów załogi – nowy, rewolucyjny system Empty Re: Aktualizacja atutów załogi – nowy, rewolucyjny system

    Pisanie by TankerDomi Czw 5 Wrz 2024 - 16:50

    wojtek_pl1 napisał:
    TankerDomi napisał:Obecnie perk "wyznaczony cel" pokazuje jakie moduły ma uszkodzony przeciwnik, ale też i sojusznik.
    Poprzednio także je pokazywał dla sojuszniczych czołgów. Się nawet mocno zdziwiłem. Ale że ten perk miałem na jednym czy dwóch czołgach jako mało istotny to i niespecjalnie mi to przeszkadza.
    Nie sprawdzałem wcześniej, a wczoraj akurat to zauważyłem
    woronov
    woronov


    Liczba postów : 897
    Join date : 15/02/2024
    Skąd : Colchester

    Aktualizacja atutów załogi – nowy, rewolucyjny system Empty Re: Aktualizacja atutów załogi – nowy, rewolucyjny system

    Pisanie by woronov Czw 5 Wrz 2024 - 20:31

    Xard86 napisał:Co myślicie o perku "Przechwycenie sygnału"?
    ...

    Też się z jutuberami nie zgadzam. Powiedziałbym, że to bardzo przydatny perk. Może dla super graczy, to nie robi rożnicy ale dla większości zdecydowanie "do brania". Ja też niby wiem kiedy mogę być wykryty ale jakoś leniwie i dość czesto "łudzę" sie, że może jednak nie. arta  i dopiero żarówa mnie budzi z tej ułudy albo bomba od przeciwnika Smile_trollface-3
    Mało wczoraj grałem więc jeszcze nie wiem jak to wpłynie na moją grę ale myślę, że na plus.

    Zresetowalem wszystkich załogantów. Będę ogarniał to na bieżąco.
    Miałem dużo zabawy z ogarnianiem perków na artę wczoraj. Po aktualizacji, z nowymi perkami, jest zmiana na plus. Szybciej strzela, lepiej jeździ, celuje i trafia Smile_Default
    Musiałem szukać drugiej arty na mapie żeby sprawdzić jak działa te perk "ramię w ramię". Przydatny jest ale rzadko kiedy jestem tak blisko innej arty Smile_girl Dało mi to pół sekundy na przeładowaniu ale raczej niewiele jest map gdzie się mi przyda. Celownik zmniejsza się dużo szybciej niż wcześniej i to było bardzo zauważalne w grze.
    Trzeba pograć więcej żeby zobaczyć jak będzie z uszkodzeniami, asystą, ogłuszaniem, bo są perki też dla HT i innych, ktore będą wpływać niwelująco na te aspekty. Pogramy, zobaczymy Smile-izmena
    Paythos
    Paythos


    Liczba postów : 602
    Join date : 26/02/2024
    Age : 53
    Skąd : Pomorze

    Aktualizacja atutów załogi – nowy, rewolucyjny system Empty Re: Aktualizacja atutów załogi – nowy, rewolucyjny system

    Pisanie by Paythos Czw 5 Wrz 2024 - 21:35

    Zagłuszanie plus przechwycenie.... bravo six going camp better Smile_bush
    TankerDomi
    TankerDomi


    Liczba postów : 98
    Join date : 16/02/2024

    Aktualizacja atutów załogi – nowy, rewolucyjny system Empty Re: Aktualizacja atutów załogi – nowy, rewolucyjny system

    Pisanie by TankerDomi Pią 6 Wrz 2024 - 8:40

    Polecam własne kombinowanie z perkami, ale jak ktoś jest leniwy to tutaj parę podpowiedzi

    Xard86
    Xard86


    Liczba postów : 328
    Join date : 15/02/2024
    Skąd : Ożarów Mazowiecki

    Aktualizacja atutów załogi – nowy, rewolucyjny system Empty Re: Aktualizacja atutów załogi – nowy, rewolucyjny system

    Pisanie by Xard86 Pią 6 Wrz 2024 - 8:53

    woronov napisał:
    Xard86 napisał:Co myślicie o perku "Przechwycenie sygnału"?
    ...

    Też się z jutuberami nie zgadzam. Powiedziałbym, że to bardzo przydatny perk. Może dla super graczy, to nie robi rożnicy ale dla większości zdecydowanie "do brania". Ja też niby wiem kiedy mogę być wykryty ale jakoś leniwie i dość czesto "łudzę" sie, że może jednak nie. arta  i dopiero żarówa mnie budzi z tej ułudy albo bomba od przeciwnika Smile_trollface-3
    Mało wczoraj grałem więc jeszcze nie wiem jak to wpłynie na moją grę ale myślę, że na plus.

    Wczoraj jak chwilę pograłem to się utwierdziłem że dla mnie na bardzo wielu czołgach to ekstremalnie przydatny perk ( choć chyba jednak nie da się powyżej 1 sekundy go wyciągnąć - na pewno 0,93s jest do zrobienia ). Nawet na ciężkich czołgach jak się człowiek gdzieś przemieszcza ta informacja o sekundę szybciej daje szansę na jakiś ruch, manewr. Może jak ktoś gra bardzo agresywnie to mu to nie robi różnicy... ale każdemu zdarzają się bitwy w których dochodzi do momentu że gra się sprowadza do tego kto kogo pierwszy zauważy i zareaguje i wtedy ta sekunda szybciej daje przewagę.

    Generalnie dla mnie radiooperator ma jeden perk bezwzględnie obowiązkowy - "rozeznanie w sytuacji", potem są 3 perki które są dla mnie równoważne choć ze wskazaniem na przechwycenie sygnału, na czołgi które się palą gaszenie pożaru, na LT ekspert komunikacji. Pozostałe dwa - "ramię w ramię" jest dla mnie zbyt sytuacyjne, a "zagłuszanie" nie warte rezygnacji z innych atutów.

    Z innych specjalności to jeszcze jeden perk który dla mnie jest obowiązkowy to na ładowniczym - Tuning amunicji ( Zwiększa minimalne potencjalne uszkodzenia i minimalną potencjalną penetrację o 2%. ) - niby niewiele ale w skali setek strzałów i bitew efekt będzie.

    Sponsored content


    Aktualizacja atutów załogi – nowy, rewolucyjny system Empty Re: Aktualizacja atutów załogi – nowy, rewolucyjny system

    Pisanie by Sponsored content


      Obecny czas to Sro 16 Paź 2024 - 19:15