Wszystko o World Of Tanks

Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Niezależne Forum World Of Tanks


+22
kosur_kosur
gorgasil
Rozkoszniaczek
King__of__war
_Shizo_
Jerzoo108
Hieronim_Berbelek
Paythos
Yagami_rdk
Wapniak57
DziadekPiotrusiaiRafałka
rogaty
czesio267
Ziewnik
Metafan
TankerDomi
woronov
Xard86
Aeternus55
wojtek_pl1
TaihoSan
Pancerniak666
26 posters

    Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę?

    Pancerniak666
    Pancerniak666


    Liczba postów : 291
    Join date : 18/02/2024
    Skąd : Kielce

    Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę? - Page 13 Empty Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę?

    Pisanie by Pancerniak666 Pon Mar 04 2024, 00:06

    First topic message reminder :

    Ogólny temat o zamiarach, postępach i wrażeniach z aktualnej gry.


    U mnie miałem nadzieję na pierwszą odznakę biegłości na VK 30.01 H, z 52% do 63% poszło jak burza w mijającym tygodniu, ale dziś losowało mnie z zbyt dobrymi drużynami Wink, trzeba było gonić za uszkodzeniami, a ja raczej gram ostrożnie, nie trzymam notorycznie wciśniętego W i unikam starć w zwarciu, z kilku bitew wyszedłem słabo w porównaniu z ostatnimi dniami i tak się miotam na tych 63%.

    Ogólnie dzień dobry, 12 bitew to dla mnie dużo, z czego 7 wygranych ale niedosyt jest.
    Pancerniak666
    Pancerniak666


    Liczba postów : 291
    Join date : 18/02/2024
    Skąd : Kielce

    Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę? - Page 13 Empty Re: Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę?

    Pisanie by Pancerniak666 Pią Sie 16 2024, 16:14

    Trudny okres, pod względem WN8 najgorszy od zimy 2022/23 ale swoje cele zrealizowałem, CDT zdobyłem, no co prawda ostatnie dwa etapy na skróty, przy piwku łatwiej było wydać tą dyszkę Wink Wszystkie V i VI, mam wyposażone we wszystkie trzy sloty i dziś kupiłem sobie fioletowe turbo Smile

    Irytują mnie mocno losowania, szczególnie gdy rzuca moją VI na VIII, regułą jest sromotna porażka 15:3, regułą jest 4 graczy z dobrze opanowanymi czołgami w przeciwnej drużynie a w mojej 1 albo wcale, wczoraj alt+f4 i zanim ponownie mi się gra uruchomiła to było po bitwie, ile mogła trwać, 4 minuty? WG samo stworzyło sobie te punkty, samo je zbiera i totalnie je ignoruje, żeby nie mówić złośliwie ze wykorzystuje. Dziś na 3 bitwy VI miałem dwie na VIII obie 15:3 i 15:4, wczoraj na może 5 bitew też były 2 na VIII a ze wszystkich bitew VIII pamiętam tylko 1 bitwę na VI.
    woronov
    woronov


    Liczba postów : 897
    Join date : 15/02/2024
    Skąd : Colchester

    Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę? - Page 13 Empty Re: Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę?

    Pisanie by woronov Pią Sie 16 2024, 20:17

    Tu masz ciekawe statystyki z servera (tomato.gg)
    https://tomato.gg/server-stats/EU

    Dla VI tieru:
    bottom+2=28,75%
    bottom+1=23,98%
    middle=8,75% (nie jestem pewien co to middle znaczy? może kiedy mamy równy rozkład tierów 7,6,5)
    same tier=21,5%
    top+1=14,66%
    top+2=2,36%

    Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę? - Page 13 Bez_ty18
    Jerzoo108
    Jerzoo108


    Liczba postów : 225
    Join date : 15/02/2024

    Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę? - Page 13 Empty Re: Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę?

    Pisanie by Jerzoo108 Pią Sie 16 2024, 20:23

    Ja tam nie narzekam jak mnie losuje szóstką na ósemki. Nawet jak mnie taki Borat odparuje na dwa strzały... Zwykle jadę wtedy bardziej pasywnie i jak widzę na flance czołg, z którym nie powinienem podejmować walki to spadam w try miga. Jak siedzę w wolnym czymś, to staram się ustrzelać jak najwięcej przed zgonem i tyle. Czasami się nie udaje i spadam za zero albo w jego okolicach. Bywa, nie ma co płakać - straty się odrobi w kolejnych bitwach.
    Generalnie jeśli jestem w medzie czy czymś z podobną mobilnością i zasięgiem widzenia, to bardziej skupiam się na spocie niż na damaszku - wueny będą liche, ale do MoE zaliczy.

    Cała zaś sytuacja ulega radykalnej zmianie, gdy siedzę w LT. Wtedy zacieram rączki i lecę po spota. Im więcej bitew na +2 tym bardziej jestem szczęśliwy. Bo to oznacza jedno - większą pulę hapsów do wyświecenia!  Smile_bush

    EDIT:
    Ad rem
    Tak mi się dziś gra:
    Spoiler:

    EDIT 2:
    Za gorąco... gram jak bot... miewam przebłyski, ale... ech...
    Szkoda gadać - obraz więcej mówi niż słowa:
    Spoiler:

    Zimo WRÓĆ!

    Millennium_Falcon_, woronov and Pancerniak666 uważają, że to dobre!

    Paythos
    Paythos


    Liczba postów : 601
    Join date : 26/02/2024
    Age : 53
    Skąd : Pomorze

    Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę? - Page 13 Empty Re: Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę?

    Pisanie by Paythos Nie Sie 18 2024, 21:16

    Not great, not terrible..
    Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę? - Page 13 Shot_612

    Aeternus55
    Aeternus55
    Admin


    Liczba postów : 348
    Join date : 10/02/2024
    Age : 65
    Skąd : Sandomierz

    Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę? - Page 13 Empty Re: Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę?

    Pisanie by Aeternus55 Pon Sie 19 2024, 19:10

    Wreszcie przełamana czarna passa w grze
    Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę? - Page 13 Obraz119

    woronov and Pancerniak666 uważają, że to dobre!

    wojtek_pl1
    wojtek_pl1


    Liczba postów : 183
    Join date : 18/02/2024

    Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę? - Page 13 Empty Re: Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę?

    Pisanie by wojtek_pl1 Pon Sie 19 2024, 22:59

    Dzisiaj Linia Frontu. 1.5 godziny, 5 bitew w tym 1 wygrana. 1.2 mln srebra. Tak sobie. Szczególnie, że na dwie pierwsze bitwy zapomniałem włączyć dopalaczy do kredytów.
    Aeternus55
    Aeternus55
    Admin


    Liczba postów : 348
    Join date : 10/02/2024
    Age : 65
    Skąd : Sandomierz

    Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę? - Page 13 Empty Re: Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę?

    Pisanie by Aeternus55 Wto Sie 20 2024, 19:50

    Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę? - Page 13 Obraz122

    Może nie tak dobrze jak wczoraj ale ogólnie jestem zadowolony Smile_glasses Smile_glasses

    Paythos uważa, że to dobre!

    Xard86
    Xard86


    Liczba postów : 328
    Join date : 15/02/2024
    Skąd : Ożarów Mazowiecki

    Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę? - Page 13 Empty Re: Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę?

    Pisanie by Xard86 Wto Sie 20 2024, 21:12

    Po paru bitwach w linii frontu postanowiłem zagrać sobie jeszcze jedną bitwę dla relaksu w randomku...
    Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę? - Page 13 118

    Skończyło się na trzęsących rękach, adrenalinie, szczęśliwym przedostatnim przeciwniku na AFK i ostatnim debilu w artylerii który postanowił się utopić parę sekund przed końcem dając nam zwycięstwo. Jakby ktoś chciał zerknąć to powtórka:

    http://wotreplays.eu/site/6805020

    Aeternus55, Millennium_Falcon_, Jerzoo108, woronov and wojtek_pl1 uważają, że to dobre!

    woronov
    woronov


    Liczba postów : 897
    Join date : 15/02/2024
    Skąd : Colchester

    Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę? - Page 13 Empty Re: Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę?

    Pisanie by woronov Sro Sie 21 2024, 20:47

    Bogowie RNG i MM byli po Twojej stronie Smile_medal
    I ten Type na koniec.
    Gratulacje. Fajnei się oglądało.
    Xard86
    Xard86


    Liczba postów : 328
    Join date : 15/02/2024
    Skąd : Ożarów Mazowiecki

    Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę? - Page 13 Empty Re: Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę?

    Pisanie by Xard86 Czw Sie 22 2024, 08:22

    woronov napisał:Bogowie RNG i MM byli po Twojej stronie Smile_medal
    I ten Type na koniec.
    Gratulacje. Fajnei się oglądało.

    Oj tak - parę razy polosowało mi srogo, choć potem jak AMX'y stały na bazie to niosło pociski dokładnie nie tam gdzie miało więc co RNG daje to zabiera Wink
    Bitwa była mega przyjemna choć stresująca i poza początkiem zakładałem że będzie przegrana, w momencie gdy wyszło że Type jest na afku byłem pewny remisu. Ale arciarz... ten arciarz u przeciwnika który się utopił 15 sekund przed końcem... może się utopił próbując gdzieś przejechać, ale raczej to zwykły kwadrat był Wink

    woronov uważa, że to dobre!

    Jerzoo108
    Jerzoo108


    Liczba postów : 225
    Join date : 15/02/2024

    Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę? - Page 13 Empty Re: Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę?

    Pisanie by Jerzoo108 Wto Sie 27 2024, 20:21

    Wczoraj to był zamach na moją poczytalność. Cała sesja zamknęła się tak (dla niezorientowanych - tak, ten pomarańczowy kwadracik):
    Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę? - Page 13 UTJTeBb

    Żeby było śmieszniej, ziomek z klanu mnie namówił na ósemki - co by nastukać klanowych badziewi.
    Nie pamiętam kiedy ostatni raz widziałem tyle leming trainów. Dosłownie w co drugiej bitwie lemingi w obu drużynach (sic!). Jeszcze śmieszniejsze było to, że jakby się, kuźwa, zmówili - my w lewo oni w prawo... W przerwach między lemingami były gwałty, bo jedna z flanek składała się w przeciągu pierwszych trzech minut... Na to wszystko nałożyło się cholerne RNG, przez co celność moja była żadna... Zwykle wyglądało to mniej więcej tak: 7/3/1 albo podobnie...

    Takie są skutki pchania od lat ludzi na wysokie tiery. To nawet na tierach 5-6 dawno nie widziałem takiego małpiego gaju. Monkey monday! FFS!
    Najlepsze były i tak finały tych bitew lemingów - ci, którzy pierwsi dojechali do bazy przeciwnika zwykle dostawali takie baty, że aż furczało... i wygrywali przeciwnicy... Zważywszy na mój WR... ta, moje dekle były te szybsze...

    Aeternus55, Millennium_Falcon_ and Xard86 uważają, że to dobre!

    Pancerniak666
    Pancerniak666


    Liczba postów : 291
    Join date : 18/02/2024
    Skąd : Kielce

    Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę? - Page 13 Empty Re: Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę?

    Pisanie by Pancerniak666 Czw Sie 29 2024, 18:51

    Z VIII zawsze mam złe wspomnienia ale dziś pomimo że na tą chwilę mam dwie porażki to jestem jednak z siebie zadowolony, E75 byłbym zniszczył, słyszałem klik mojej myszki Wink

    Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę? - Page 13 3a29db107d4ac

    Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę? - Page 13 Ddd5fa96a0f70

    https://wot-record.com/replay/263755/panpancerniak666_chyba_niezle_jak_na_nooba


    Ostatnio zmieniony przez Pancerniak666 dnia Czw Sie 29 2024, 20:56, w całości zmieniany 1 raz
    Aeternus55
    Aeternus55
    Admin


    Liczba postów : 348
    Join date : 10/02/2024
    Age : 65
    Skąd : Sandomierz

    Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę? - Page 13 Empty Re: Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę?

    Pisanie by Aeternus55 Czw Sie 29 2024, 19:07

    Jerzoo108 napisał:Wczoraj to był zamach na moją poczytalność. Cała sesja zamknęła się tak (dla niezorientowanych - tak, ten pomarańczowy kwadracik):
    Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę? - Page 13 UTJTeBb

    Żeby było śmieszniej, ziomek z klanu mnie namówił na ósemki - co by nastukać klanowych badziewi.
    Nie pamiętam kiedy ostatni raz widziałem tyle leming trainów. Dosłownie w co drugiej bitwie lemingi w obu drużynach (sic!). Jeszcze śmieszniejsze było to, że jakby się, kuźwa, zmówili - my w lewo oni w prawo... W przerwach między lemingami były gwałty, bo jedna z flanek składała się w przeciągu pierwszych trzech minut... Na to wszystko nałożyło się cholerne RNG, przez co celność moja była żadna... Zwykle wyglądało to mniej więcej tak: 7/3/1 albo podobnie...

    Takie są skutki pchania od lat ludzi na wysokie tiery. To nawet na tierach 5-6 dawno nie widziałem takiego małpiego gaju. Monkey monday! FFS!
    Najlepsze były i tak finały tych bitew lemingów - ci, którzy pierwsi dojechali do bazy przeciwnika zwykle dostawali takie baty, że aż furczało... i wygrywali przeciwnicy... Zważywszy na mój WR... ta, moje dekle były te szybsze...

    Zgadzam się z Toba ale  czy nie myślisz że to że na wyższych tierach grasuję lemingi to nie skutek tego że duzo dobrych graczy gra na niskich tierach obecnie ??
    Taki świeżak mający nikłe pojęcie o grze widząc dobrych graczy na  III-IV-V-tym  tierze ( między innymi Ciebie) chce jak naszybciej wywiać wyżej licząc  na to że tam będzie lżej. Przy starych drzewkach gdy dojście  do VII-VIII tier zajmowało trochę czasu mógł trochę się nauczyć teraz kilkadziesiąt bitew i pomyka taki tam co zauwazyłeś
    Jerzoo108
    Jerzoo108


    Liczba postów : 225
    Join date : 15/02/2024

    Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę? - Page 13 Empty Re: Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę?

    Pisanie by Jerzoo108 Czw Sie 29 2024, 23:16

    @Aeternus55
    Tierów III unikam jak ognia. Nie gram tam, bo to jeszcze większy małpi gaj.
    Na tierach IV gram okazjonalnie. Głównie jak zaczynam nową linię. Albo wpadnie mi do łba chęć popykania na jakieś zacnej maszynie - a i to rzadko.
    Na V markuję tanki. I tu się zaczyna dla mnie WoT. Najfajniejsze maszyny są na tierach V-VII. Te wszystkie T-34, Pantery, Churchile itp. itd.

    Dalej - ja przy zmianach w drzewkach, dorzuceniu bustów i tony innych ułatwiaczy - nadal dopiero dobijam do VII tieru dopiero. Na ósemkach mam z drzewkowych tylko T-44, bo zmarkowałem poprzednika (T-43 - polecam, fajna maszyna). Więc jak mnie spotykasz na tych tierach, to albo siedzę w moim jedynym drzewkowym albo w jednym z trzech czterech innych tanków: T-103, Revie, T-832 i T-54 Mod. 1.

    Pchanie się na wyższy tier graczy to nie chęć ucieczki przed lepszymi grajkami, tylko polityka WG, która kastruje niskie tiery z wszelkiej przydatności. Nawet głupich misji klanowych nie zrobisz bez ósemki. Zobacz ile czasu musiało upłynąć, zanim WG dało możliwość zbierania pkt. BP na tierach poniżej VI. Zobacz jak pokastrowali drzewka (i to ciągle jeszcze nie wszystko!), ile dali dopalaczy. I ilu strumykowców gra na niskich tierach? W zasadzie żodyn. Więc się taki nowy napatrzy na grajków na wysokich tierach i też tak chce i tu w sukurs mu przychodzi polityka WG z tym wszystkim co pisałem wyżej.

    Taki świeżak mający nikłe pojęcie o grze, powinien mieć możliwość poprawienia swojej gry przy WYDATNEJ pomocy WG. A co robi WG? Kpinę odjaniepawla. Dopiero niedawno na YT pokazali filmy o mechanice nowe. I widać w nich, że oni w swoją własną grę nie grają. Bo inaczej się nie da uzasadnić kilku błędów, których się nie ustrzegli (sic!).
    Do tego ta głupia zasada, że na treningówkę musi być dwóch ludków... Po co? Przecież mogliby zrobić tak, że każdy chętny może wbić bez potrzeby fatygowania kolegi. Boty są w grze, co za problem było dodać możliwość wrzucenia do takiej rozgrywki pełnego składu botów, albo nawet wybrania sobie czym miałyby grać i postrzelania do takiego E100?
    I na to wszystko nakłada się jeszcze jedna rzecz - nowe grajki to są nauczone, że im się wszystko podaje na tacy i z ich strony nie oczekuje się żadnego wysiłku... A to wprost prowadzi do tego co widzisz na randomach: bezrefleksyjna gra, lemingi, HTeki grające obok art czy tedeków i w końcu arcin zatrzęsienie. W skrajnych przypadkach takie grajki grają tylko jedną maszyną i mają na niej kilka, kilkanaście albo i kilkadziesiąt (sic!) tysięcy bitew.

    Na koniec dodam, że jak kastrowali i ułatwiali, to co lepsi gracze wieszczyli jak to się skończy... I wyszło na to, że się nie pomylili za bardzo... rozminęli się tylko z przewidywaną skalą małpiego gaju. Kiedyś rzadki to był ptaszek grajek z 45% WR, teraz to już jest nowa norma i spotykasz gości z jeszcze niższymi wartościami WR... co bitwę...

    Aeternus55, Millennium_Falcon_ and woronov uważają, że to dobre!

    Xard86
    Xard86


    Liczba postów : 328
    Join date : 15/02/2024
    Skąd : Ożarów Mazowiecki

    Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę? - Page 13 Empty Re: Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę?

    Pisanie by Xard86 Pią Sie 30 2024, 11:20

    Jerzoo108 napisał:
    Pchanie się na wyższy tier graczy to nie chęć ucieczki przed lepszymi grajkami, tylko polityka WG, która kastruje niskie tiery z wszelkiej przydatności. Nawet głupich misji klanowych nie zrobisz bez ósemki. Zobacz ile czasu musiało upłynąć, zanim WG dało możliwość zbierania pkt. BP na tierach poniżej VI. Zobacz jak pokastrowali drzewka (i to ciągle jeszcze nie wszystko!), ile dali dopalaczy. I ilu strumykowców gra na niskich tierach? W zasadzie żodyn. Więc się taki nowy napatrzy na grajków na wysokich tierach i też tak chce i tu w sukurs mu przychodzi polityka WG z tym wszystkim co pisałem wyżej.

    Z tym pchaniem to bym nie przesadzał - o expa jest bez wątpienia łatwiej, ale ekonomia gry jest nieubłagana - w zeszłym roku założyłem konto dla syna, kupiłem mu tam nawet 25 paczek świątecznych, więc nie jest to czysty f2p ( jest premka VIII tieru, trochę golda, rezerwy, czasem KP aktywne ), do tego trochę mu pomagałem i nadal to nie jest takie hop-siup. Zwłaszcza jak to świeży gracz - chciałby i Tygrysa, i Shermana a i usłyszał że Obj430U dobry na początek... Z Akademii Pancernej i różnych misji dla nowych graczy wpada trochę kredytów, ale to nie jest tak że nagle nowy to ma 2 razy łatwiej niż 5 czy 10 lat temu.  Za tym wszystkim oczywiście stoi chęć zarobku - na problemy z kredytami są czołgi premium i KP, ale też pośrednio ( przypadkiem? ) to pozytywny efekt dla gry w postaci małego, ale jednak dopływu nowych graczy którzy w miarę sprawnie dostają się na średnie tiery i może nie odpadają od gry, widząc że jednak ten IX czy X tier to nie kwestia tygodni czy miesięcy żmudnego grindu.

    Jerzoo108 napisał:
    Taki świeżak mający nikłe pojęcie o grze, powinien mieć możliwość poprawienia swojej gry przy WYDATNEJ pomocy WG. A co robi WG? Kpinę odjaniepawla. Dopiero niedawno na YT pokazali filmy o mechanice nowe. I widać w nich, że oni w swoją własną grę nie grają. Bo inaczej się nie da uzasadnić kilku błędów, których się nie ustrzegli (sic!).
    [...]
    I na to wszystko nakłada się jeszcze jedna rzecz - nowe grajki to są nauczone, że im się wszystko podaje na tacy i z ich strony nie oczekuje się żadnego wysiłku... A to wprost prowadzi do tego co widzisz na randomach: bezrefleksyjna gra, lemingi, HTeki grające obok art czy tedeków i w końcu arcin zatrzęsienie. W skrajnych przypadkach takie grajki grają tylko jedną maszyną i mają na niej kilka, kilkanaście albo i kilkadziesiąt (sic!) tysięcy bitew.

    Na koniec dodam, że jak kastrowali i ułatwiali, to co lepsi gracze wieszczyli jak to się skończy... I wyszło na to, że się nie pomylili za bardzo... rozminęli się tylko z przewidywaną skalą małpiego gaju. Kiedyś rzadki to był ptaszek grajek z 45% WR, teraz to już jest nowa norma i spotykasz gości z jeszcze niższymi wartościami WR... co bitwę...

    Nie jestem do końca przekonany do tej powszechnej teorii że ułatwianie i pchanie na wyższe tiery to przyczyna problemu niskiej jakości wielu graczy. Mechanika gry nie zmienia się czy to IV czy X tier, teoretycznie na wyższych tierach błędy są szybciej karane, więc może każda bitwa to mniej czasu na naukę, może nauka przebiega wolniej, ale zasadniczo gdyby tylko o tiery chodziło to wszyscy dochodziliby po iluś tysiącach bitew do jakiegoś tam poziomu, na niskich tierach szybciej, na wysokich wolniej. A przecież tak nie jest - różnica to to, że większość chce grać lepiej, albo nie chce grać źle, ale wiele osób ma to w nosie, nie zastanawiają się czemu dostali spota, czemu zginęli... co by WG nie nagrało i dodało do gry to nic nie pomoże bo ich to nie interesuje. Przy takiej ilości materiałów, poradników, wyjaśnień, streamerów i wszystkiego innego w tej grze naprawdę nie ma wiedzy tajemnej, jest tylko taka do której ludzie docierają lub nie. Bez jakiś starczo-pesymistycznych frazesów o stanie ludzkości ciężko mi wyjaśnić czemu tyle osób nie próbuje zrozumieć gry w którą gra.

    woronov uważa, że to dobre!

    Jerzoo108
    Jerzoo108


    Liczba postów : 225
    Join date : 15/02/2024

    Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę? - Page 13 Empty Re: Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę?

    Pisanie by Jerzoo108 Pią Sie 30 2024, 14:15

    @Xard
    Wystarczy jeden albo więcej czołgów premium do zarobkowania. Srebro się kończy tylko jak zaczniesz otwierać kolejne linie - co oczywiście jest błędem, którego nowi gracze raczej się nie ustrzegą.
    Z Akademii Pancernej dostajesz żeton na czołg VI i VII tieru... Co oznacza możliwość zaoszczędzenia ~2 milionów srebra. Po jej zakończeniu masz na dwa tygodnie wypożyczone premki ósmego tieru.
    Do tego dochodzą przepustki bitewne, z których nagród jest od cholery.
    Masz misje dzienne, z których nagrody dla świeżaka będą spoko i często jest to srebro.
    Do tego dorzucili darmową paczkę dzienną, z której czasem można wyjąć cos fajnego (srebro, kamo).
    A'propos kamuflaży - teraz WG rozdaje je na lewo i prawo, a i tak kupa ludzi bez kamo jeździ. Każde darmowe to zaoszczędzone 75k srebra.

    Zatem brak srebra to jedyna rzecz, która nie pozwala iść wyżej. Co nie jest takie głupie - więcej czasu spędzonego na tierach IV-VI to większa szansa na to, że się czegoś nauczysz.

    Jeśli jesteś czyimś rekrutem, to program możesz skończyć tylko na VII tierze.
    W klanie misje dzienne możesz robić tylko na ósemkach.
    Osiągnięcie tego nie jest jakimś wielkim wyczynem dla kogoś kto gra w tanki codziennie - ilość dopałek jest oszałamiająca. Dla przykładu: ja na swoich rekrutach, grając na nich od czasu do czasu tylko, nazbierałem po kilkadziesiąt rezerw na doświadczenie czołgu i załogantów. Nie mam nawyku korzystania z nich, więc się nazbierało tego trochę. Czyli po prostu grając dostałem dopałek na kilkadziesiąt godzin zabawy. Nawet jak świeżak będzie grał słabo, to i tak z rezerwami będzie się szybko piął w górę drzewka.
    Do tego wpadają schematy, które przyspieszają odkrywanie kolejnych tierów.
    Załogantów masz z eventów co chwilę. Z BP masz po trzech (chyba, nigdy nie zwracałem na to uwagi) - wystarczy grać codziennie na misje dzienne i bez problemu zrobisz wszystkie trzy rozdziały. Prawdopodobnie skończysz tak z ~9k punktami przepustki, co oznacza, że możesz sobie doszusować kolejnych dwóch, trzech zawodników ze sklepu za punkta.
    Dalej - za żetony z BP możesz sobie wziąć maszynę IX tieru. O wyposażenie na nie nie musisz się martwić, bo z BP wpadnie Tobie tego trochę i jeszcze ciut-ciut.

    Skoro pomagałeś synowi zacząć, to powinieneś go uczulić na te aspekty gry. Podpowiedzieć czym grać, żeby zarabiać i jak grać, żeby nie skończyć jako czarno-czerwony baron. Zatem jego wejście do gry byłoby bez porównania łatwiejsze niż Kacperka, który zobaczył reklamę w TV, albo grę u kolegi.

    Wracając do tego, czy mają grajki chęć czy też nie do nauczenia się tej gry - WG od początku miało wywalone na ten aspekt. Jeśli się już za to zabierało to z gracją słonia w składzie porcelany. Gdy ja wróciłem do tanków z mocnym postanowieniem poprawienia swojej gry, ze zdziwieniem odkryłem jak mało jest materiałów do nauki ze znaczkiem "Made by WG"... Polazłem na forumga, YT i wszędzie w necie, gdzie dało się znaleźć choćby okruch wiedzy. I gdyby nie to, że HoHoLK44 założył taki temat dla nowych graczy na forumgu, to pewnie bym jeszcze był w lesie. Na tubie w zasadzie tylko on poświęcił czas na wyjaśnianie mechanik, map i miejscówek, czołgów itp. itd. w sposób merytoryczny i z zacięciem edukacyjnym, mającym się przysłużyć nowym graczom. Rzesza strumykowców pokazuje "endgame" i ma wyjebongo na nowych.

    I tak, WG pcha na siłę ludzi na wysokie tiery celowo, z rozmysłem i ku radości księgowych. Bo to na ósemkach masz premki za kasiurę, a które dają realną przewagę w grze. Jasne, Kacperek nie osiągnie oszałamiających rezultatów na Bezecie czy Skodzie, ale kasa będzie się w WG zgadzała. I o to chodzi.
    Fakt, że teraz się wzięli za filmiki edukacyjne, nie tyle wynika z chęci nauczenia nowych grania w grę, ile z próby zatrzymania odpływu starych graczy, którzy zwyczajnie mają dość małpiego gaju na wysokich tierach. To starzy gracze mają zasoby do przepalania na Czarnych Piątkach i innych wymianach, zamianach czy aukcjach. Bez nich regulacja (czyt. przycinanie) zasobów zgromadzonych na kontach nie ma sensu. A takie strzyżenie jest potrzebne, żeby ludzie przepalali złoto i wolne z paczek, które kupili za realną forsiurę... żeby znów byli gotowi otworzyć portfele przy okazji kolejnych paczek. I tak w koło Macieju...

    To, że ludzie w swej masie są durniami niechcącymi się uczyć, to zjawisko powszechne, z którym winniśmy walczyć. W WoT problem jest o tyle istotny, że gros grajków nie tyle się nie uczy przez powtarzanie, ile robi w kółko to samo oczekując zupełnie innych rezultatów. Spora część z nich jest przyzwyczajona, że gierka prowadzi ich z rączkę i nie potrzeba mózgu wysilać. Na to nakłada się durne przekonanie, że nie można durnia nazwać durniem bo to nieładnie... W grze PVP brak kompetencji oznacza, że jesteś karmą dla lepszych. Zatem są durniami i jeszcze do tego masochistami?

    Widzisz Xard, ja od zawsze uważałem, że ludzie w swej masie są głupi. Obecnie możemy się o tym przekonać organoleptycznie dzięki Internetowi oplatającemu nasz glob. To co widzisz w mediach społecznościowych, na portalach, w grach etc. - to normalny stan ludzkości. Głupota jest powszechna, nieskromna i ma zdecydowaną przewagę ilościową nad resztą. I nie jest to marudzenie starego zgreda, załamującego ręce nad kondycją ludzkości, tylko raczej obserwacja wynikająca z przyglądania się ludziom w ciągu mojego żywota - czy to w szkole, w pracy, na ulicy itd. itp. Zatem wyniesiona z doświadczeń IRL.

    Millennium_Falcon_, woronov and TankerDomi uważają, że to dobre!

    czesio267
    czesio267


    Liczba postów : 169
    Join date : 13/02/2024
    Age : 28
    Skąd : Wiciejów

    Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę? - Page 13 Empty Re: Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę?

    Pisanie by czesio267 Nie Wrz 01 2024, 18:17

    Ja tylko powiem tak. Wugie chyba ostatnio się z wacławem na głowy pozamieniał. To co się dzieje od czwartku to tylko można określić jednym słowem: o ja jebe. Większość prób czegoś zrobienia w bitwie kończy się wpier*** bo wesołe debile z mojej drużyny kij go wie co robią. Co z tego że próbuję przepchać flankę jak zaraz na dupę wjeżdża przeciwnik bo inne flanki popadały. Już małpa po trepanacji czaszki lepiej gra. Spotykam na ósemkach graczy których tam nie powinno być. I co z tego że wugie próbuje szkolić graczy jak ci mają na to wywalone jajca. Tylko mam nadzieje że teraz w wrześniu się trochę uspokoi ale znając życie to płonne nadzieje są.

    Aeternus55 uważa, że to dobre!

    Aeternus55
    Aeternus55
    Admin


    Liczba postów : 348
    Join date : 10/02/2024
    Age : 65
    Skąd : Sandomierz

    Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę? - Page 13 Empty Re: Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę?

    Pisanie by Aeternus55 Nie Wrz 01 2024, 18:54

    czesio267 napisał:Ja tylko powiem tak. Wugie chyba ostatnio się z wacławem na głowy pozamieniał. To co się dzieje od czwartku to tylko można określić jednym słowem: o ja jebe. Większość prób czegoś zrobienia w bitwie kończy się wpier*** bo wesołe debile z mojej drużyny kij go wie co robią. Co z tego że próbuję przepchać flankę jak zaraz na dupę wjeżdża przeciwnik bo inne flanki popadały. Już małpa po trepanacji czaszki lepiej gra. Spotykam na ósemkach graczy których tam nie powinno być. I co z tego że wugie próbuje szkolić graczy jak ci mają na to wywalone jajca. Tylko mam nadzieje że teraz w wrześniu się trochę uspokoi ale znając życie to płonne nadzieje są.
    Masz zupełności rację . Popiream całkowicie . Tylko gdy to ja napiszę to dostaję reprymendy Smile_veryhappy Smile_glasses

    woronov uważa, że to dobre!

    Aeternus55
    Aeternus55
    Admin


    Liczba postów : 348
    Join date : 10/02/2024
    Age : 65
    Skąd : Sandomierz

    Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę? - Page 13 Empty Re: Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę?

    Pisanie by Aeternus55 Nie Wrz 01 2024, 19:16

    @Millennium_Falcon_ sorry za usunięcie posta nie to było moim zanierzeniem

    Millennium_Falcon_ uważa, że to dobre!

    Millennium_Falcon_
    Millennium_Falcon_


    Liczba postów : 56
    Join date : 10/02/2024

    Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę? - Page 13 Empty Re: Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę?

    Pisanie by Millennium_Falcon_ Nie Wrz 01 2024, 19:19

    Aeternus55 napisał: @Millennium_Falcon_  sorry za usunięcie posta nie to było moim zanierzeniem

    Właśnie wszedłem i zobaczyłem, że wcięło mojego posta i zastanawiałem się kogo poniosło Wink

    Sponsored content


    Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę? - Page 13 Empty Re: Jak wam się dziś grało w naszą ulubioną grę?

    Pisanie by Sponsored content


      Obecny czas to Sro Paź 16 2024, 12:31